Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Taas meni yö valvoessa naapurin takia, ja mä aina saisin olla se naapuri joka ilmoittaa asiasta vuokrataloon ta soittaa kytät!

Vierailija
04.04.2020 |

Eikä nyt sitten mitään kommentteja miksi et asu siellä ja täällä, koska se on niitte tehtävä painuu sinne vaikkapa mettää älisee enhä mä se oo joka on rauhassa nii joudu v***'u ekana lähtee.
Mut ihan oikeesti, eikä nyt jeesus ne oo ottaneet opukseen eräästä kerrasta kun kytät siellä kävivät? Ja auta aamen ku itte messuut, jokainen on heti oven takana häätöilmoituksen kanssa ulisemassa. Sitten on näitä täällä kun ei välitetä ja siinä kohtaa kun itse syystäkin valittaisit, niin ei mitään. Ja siis toi nyt vaan esimerkki jos itse harrastaisin samaa, mutta täällä talossa ei varmaan kukaan oikeasti siihenkään heräisi puuttumaan vaikka naapurissa räjähtäisi pommi. Sitten olet veemäinen ihminen, kun sentään olet kuin ihminen etkä kaunistele turhia. Jokainen vaan nököttää 4 seinän sisällä ja valittaa, mutta mikseivät tee mitään? J U M A L A U T A! MULLA ON SENTÄÄN MUKSU, JOKA HALUAA YÖNSÄ NUKKUA NIIN JOKU MÖHLÖ KIAKUU NORSULAUMANSA KANSSA PUOLI YHTEEN ASTI YÖLLÄ. MUTTA EMPÄ MÄ VÄLITÄ JOS EI KUKAAN MUUKAAN SIIHEN VIITSI!

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
04.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi olla että muut eivät uskalla puuttua, vanhemmat ihmiset saattavat pelätä ilmoittaa asioista tai eivät ehkä edes "halua vaivata virkavaltaa"...

Vierailija
2/7 |
04.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet niin epäselvä, että vaikea ottaa kantaa. Jotenkin kuitenkin vaikutat siltä, että sun olisi hyvä hakea apua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
04.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on sama tilanne, kaikki paskatyö yritetänn teetättää samalla ihmisellä ja muut vaan nillittävät. Sano poliisille asetelma kyllä ne ymmärtävät. Sano että se olet sinä jolla teetätetään tuo työ ja omalla kustannuksella. Sitten soitat  kuluttaja asiamiehelle joka soittaa taloyhtiölle että puhelinmaksutkin pitää jonkun maksaa sulle. Rupeaa tapahtumaan. Noille on hyvä laittaa raja heti muuten se tilanne vaan jatkuu ja jatkuu.

Vierailija
4/7 |
04.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

miksi et tee kirjallista valitusta isännöitsijälle?  ei siihen muu auta eli pyydä lähinaapurista ainakin yksi nimi omasi lisäksi, mitä useampi sen parempi. valitukseen laitat minkälaisesta häiriöstä on kyse, kuinka kauan jatkunut, mahdolliset kellonajat . myös yhdestä  illasta voi tehdä valituksen jos meteli oli erittäin kovaa. ei se sen kummempaa vaadi, kolmannesta valituksesta saa häädön.

Vierailija
5/7 |
05.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis mitä? Jos kerran häiritsee, soita poliisille. Joka kerta! Ja seuraavana arkipäivänä ilmoitus isännöitsijälle. Joka kerta. Sillä ne lähtee, kestää vaan jonkun aikaa. Oikeastiko luulit että tuollaiset yhdestä kerrasta uskoo? Ne uskoo vasta kun tulee häätö, mutta poliisit saa aina tilanteen sillä kertaa hiljentymään. Ainakin meidän talossa toimi. Mölyapinat sai kyllä sen häädönkin lopulta, mutta siihen meni yllättävän kauan.

Vierailija
6/7 |
05.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Näin kirjoitat selkeän aloituksen"

Eiku

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
05.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuttua: kun naapuri mölisee niin kukaan ei piittaa, kun itse kuuntelee musiikkia hieman isommalla ei kuitenkaan hiljaisuus aikaan niin heti on isännöitsijät ja naapurit valittamassa, tajusin et ne on liittoutunut ne muut asukkaat, ja itse yksin.

Nyt koronan aikaan ihmiset yllättävän paljon riehuu, paljon huutoa yöllä, lasten mekastusta yms

Tälläisiä ei niin paljon ollut kun palvelut pelasi

Meidän talo yhtiössä on ihmeen rauhallista nyt, voi johtua siitäkin et osa mennyt muualle esim mökille tms tai sitten tahtovat kanssa olla rauhassa ja levätä hermoja lievittääkseen