Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suomeen saatava takaisin oma markka

Vierailija
04.04.2020 |

Jos Suomen päättäjät kerrankin uskaltaisivat ajatella itsenäisesti henkilökohtaista vastuuta ottaen ja tukea omien kansalaistensa hyvinvointia ja tulevaisuuden uskoa, Suomi ottaisi takaisin oman valuuttansa ja näin ei valuisi liian kauas Ruotsin hyvinvoinnin tasosta ja talouden tasapainosta vaurioita korjatessamme ja koronasotakorvauksia maksaessamme useita vuosia.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu ei. Se tässä nyt vielä puuttuisi, että ruvettaisiin käpertymään sisäänpäin ja leikkimään omalla valuutalla. Devalvaatioitako haikailet?

Ruotsi tulee olemaan totaalisesti kusessa valitsemansa strategian vuoksi. He joutuvat menemään vielä rajujen rajoitusten tielle, kun ruumiita alkaa tulemaan läjäpäin. Meillä tuotanto on jo täydessä käynnissä siinä vaiheessa, kun Ruotsissa on vielä kaikki topissa.

Vierailija
2/2 |
04.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisihan se hienoa, että joku Soros keinottelisi markalla ja Suomen talous olisi vielä pahemmin kuralla. Sitten devalvoitaisiin, mikä veisi osan sinunkin ostovoimastasi. Kerrassaan upeaa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän neljä