Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lopettakaa toisten syyllistäminen - kuka tahansa meistä voi saada koronan vakavan muodon

Vierailija
23.03.2020 |

Täällä toisessa ketjussa pelotellaan ylipainoisia siitä, että he kuuluvat koronan riskiryhmään. Tottahan se tietysti on, jos virallisia tahoja on uskominen, että huomattava ylipaino lisää riskiä saada vakava koronainfektio. MUTTA: koronaan on maailmalla kuollut myös perusterveitä ja normaalipainoisia nuoria aikuisia, teinejä ja lapsia, joten YKSIKÄÄN meistä ei voi varmasti sanoa olevansa koronalta täysin turvassa. Olipa kuinka fitnesskunnossa tai ei.

On ilkeää pelotella toisia tällaisella asialla! Miksi pitää ilkeillä toisille jo valmiiksi vaikeassa tilanteessa? Tärkeintä on, että noudatamme ohjeita suojautumisen suhteen ja pidämme huolta itsestämme ja rakkaimmistamme emmekä ole tarkoituksellisesti ilkeitä toisillemme.

Tsemppiä kaikille taistoon koronaa vastaan! 👍

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en kyl usko et vakava ylipaino itsessään lisää riskiä sairastua, vaan se heikentää tehokasta toipumista!!!!! Johtuen mm. Hengitysteiden ahtautumisesta, huonosta kunnosta ja rasituksesta.

Vierailija
2/4 |
23.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ylipaino ei ole syy vaan sydän- ja verisuonisairaudet joita lihavilla usein on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuka tahansa ei tautia saisi, jos helsinkiläiset ei sitä pitkin maata levittäisi.

Vierailija
4/4 |
23.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on niin kiva haukkua muita täällä katseilta piilossa.