Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nuoret EIVÄT ole turvassa koronalta

Vierailija
21.03.2020 |

”Every day, we are learning more about this virus and the disease it causes.

One of the things we are learning is that although older people are the hardest hit, younger people are not spared.

Data from many countries clearly show that people under 50 make up a significant proportion of patients requiring hospitalization.

Today, I have a message for young people: you are not invincible. This virus could put you in hospital for weeks, or even kill you.

Even if you don’t get sick, the choices you make about where you go could be the difference between life and death for someone else. ”
-WHO

Eli muistakaa että vaikka kuolin prosentti on suurin vanhusten kohdalla, se ei tarkoita etteikö nuori sairastuisi vakavasti ja joutuisi teholle. Koska teholle joutuu myös nuoria ILMAN perussairauksia niin se kuluttaa terveydenhuoltoa äärimmäisen paljon jos potilaita on paljon. Usein teho-hoito kestää tässä tapauksessa useita viikkoja. Eli ymmärtkää nyt, että toimenpitellä yritetään ehkäistä vanhusten kuolema JA se ettei NUORET ja TYÖIKÄISET joudu teholle viikoiksi. Kiitos

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä neljä