Mille alueelle Helsingissä, Espoossa ja Vantaalla muuttaisit, jos sinun pitäisi hakea kaupungin asuntoa?
Kommentit (4)
Ihan slummia ja sieltä lähes mahdotonta saada vaihtoa pois.
Espoosta valitsisin Hyljelahti, Soukka (ei ostarin alue), Eestinlaakso. Lapsiperheitä sopivasti ja palvelut tarpeeksi lähellä mutta ei sentään naapurissa.
Vantaa, Kartanonkoski, koska hyvät palvelut ja k asvava paikka(jumbo lähellä) ja espoosta en tiiä miotään....
mutta nyt työni takia liikun alueella ja huomasin erehtyneeni. Espoon keskuksen ydinkeskustahan tullaan lähivuosina todella reilulla kädellä parantamaan, hirveässä kunnossa oleva asema uudistetaan täysin, alueella on rakenteilla uusi kauppakeskus Entresse ja jopa pilvenpiirtjää ollaan suunnittelemassa johon tulee sikamaisen kalliita asuntoja. Kaikki tämä johtaa siihen, että jopa Suvela tulee siistiytymään koska kaupungin asuntoja ei enää myönnetä aivan pahimmille häiriköille. Ja luultavasti maahanmuuttajien määrääkin rajoitetaan.
Espoon tuomiokirkko on aivan upea vanha rakennus, juuri rempattu ja upealla paikalla, ja sijaitsee siis Espoon keskustassa sekin.
Että tämmöistä on odotettavissa Espoon keskuksen suunnalla.
Vierailija:
Ihan slummia ja sieltä lähes mahdotonta saada vaihtoa pois.Espoosta valitsisin Hyljelahti, Soukka (ei ostarin alue), Eestinlaakso. Lapsiperheitä sopivasti ja palvelut tarpeeksi lähellä mutta ei sentään naapurissa.
Vantaa- Tikkurila, hyvät yhteydet ja palvelut
Espoo- Keskusta- Ikea naapurissa (vitsi)... ja hyvät yhteydet ja palvelut