Onko vielä joulun hittilahja hulavanne käytössä?
Vai kaapissa pölyttymässä, innostus kun hiipui? Kuinka kauan kerkesit käyttää?
Kommentit (14)
Tällä hetkellä ei ole tilaa pyöritella hulavannetta meillä, koska meidän piti rakentaa olohuoneeseen työpiste etätöitä tekevälle puolisolleni. Kunhan toivun tästä taudista, lähden ulos vannetta pyörittelemään.
Makaan piikkimatolla sillä aikaa kun leipäkone rupsuttaa isoa sämpylää.
Ostin jo viime kesänä ja edelleen pyöritän joka päivä 20 Min. Tullut osaksi rutiinia ja lisäksi inhoan oikeastaan kaikkea muuta keskivartalotreeni eli tuleepa aktivoitua corea edes jotenkin.
Elokuusta lähtien joka päivä 16 min käytössä. Vyötäröltä lähtenyt 8 senttiä.
Pyöritän sellaisina päivinä 10—15 min kun en tee muuta treeniä.
En ole ikinä vouhottunut noihin "hitti" tuotteisiin.Joten ei.
Lokakuussa ostettu, edelleen pyörii n. 15 min/3-5krt vko.
Nyt pyörii jo hyvin, reilun kuukauden ollut. Päivittäin noin 10 min. Lankutus parantunut 20 s. => 60 s.
Suosittelen!
Paino 1,2 kg
En saanut sitä joululahjaksi, mutta käyttö on jäänyt vähälle. Olen laiha ja vanteen paino sattuu luihin ja selkärankaan. Outo ongelma.
Kyllä, tosin ostin sen jo ennen joulua. Olen sen avulla saanut 7kg pois.
Marraskuussa ostin. Pyrin vähintään 15 min päivittäin ja usein pääsen tuntiin. Kivasti menee ihan huomaamatta, kun katsoo, jotain sarjaa töllöstä. Selkäkivut helpottaneet, ja ehkä muutama sentti vyötärö kaventunut. Paino pystynyt samassa.
Me päädyimme toiseen hittilahjaan, nimittäin tanssivaan laamaan. On edelleen käytössä.
Joka aamu pyöritän, ja mulla on ollut se jo kolme vuotta.