Voiko koronaa olla kaupan hedelmien pinnoilla? Joku on yskäissyt niiden lähellä kaupassa ehkä?
Kommentit (16)
Voi. Erillaiset pinnat elättää virusta eri aikoja. Itse en ymmärrä ihmisiä jotka vielä käyttää kirjastoa. Oikea korona pesäke sellainen huokoinen muovitettu pinta kirjassa. Varmasti elää sellaisessa maksimi ajan.
Olen pessyt fairyllä ja niin kuumalla vedellä kuin hanasta tulee eli 60 asteisella.
Aika monet mummot ja papat pitävät kunnia-asianaan klähmiä mahdollisimman montaa tomaattia niillä samoilla sormilla, joihin on juuri sylkäisty että saisi pussin auki.
Pesethän sä käsiäsikin alta 40 ast. vedellä ja saippualla. Miksei hedelmiäkin voisi fairylla ja vedellä?
Vierailija kirjoitti:
Keitä ennen käyttöä.
Omenan❓😆👍🏻
Virukset eivät ole eläviä, joten eivät voi myöskään kuolla!
Mutta pese hedelmäsi ennen syöntiä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Keitä ennen käyttöä.
Omenan❓😆👍🏻
Ja päärynän. Rypäleitä on aika metka seurata kattilassa. Pika desifionti jos laitat mikroon.
Eiköhän se juuri jonkun hedelmän tai salaatin pinnalta lähtenyt koko virus liikkeelle kun joku lepakko oli kakkinut kiinan markkinoiden antimiin. Voi tietysti olla, että Batman on kussut jonkun kiinalaisen aamumuroihin, luultavasti riisimuroihin.
Vierailija kirjoitti:
Pese viinalla, kyllä kuolee
Ei kuole meidän alkon tissiposkiviinoilla, kun pitäisi olla yli 70% alkoholia.
Osta pakattuja hedelmiä ja vihanneksia.
Kääreet energiajätteeseen.
Vierailija kirjoitti:
Osta pakattuja hedelmiä ja vihanneksia.
Kääreet energiajätteeseen.
Ainut, että nuo virukset säilyy pakastettuna ehkä 100 vuotta. Huomattavasti paremmin kuin plussan puolella.
Ei kai kukaan hullu syö enää kuin säilykehedelmiä? 😷