Toisesta ketjusta tuli mieleen.. KARMEIN Näkemäsi TATUOINTI?
Omalla kohdalla voiton vie jonkun tuntemattoman naisen selkään hakattu suurikokoinen, kulahtanut ham pun lehti jota jouduin tuijottelemaan uimarannalla.
Kommentit (15)
Siskollani vihertäväksi haalistunut tribaali käsivarren ympärillä. Vahvistaisi edes väriä, jos on noin ylpeä ysärijäänteestään.
Yksi kaveri on heartagrammin uhri .D Siis sen ilmiön kun laihat goottitytöt tahtoi vatsaan saman tatuoinnin kuin Ville Valolla ajatuksena, ettei tietenkään ikinä liho tai tule raskaaksi. No kaveri on nyt noin 100 kg kahden lapsen äiti, joten..
Kaikki on kamalia. Yksikään töherrys ei kaunista ketään.
Pääsääntöisesti lasten syntymäajat.
Kesällä lenkillä katsoin että onpa edellä kävelevällä pimulla pahat violetinkukertavat mustelmat. Lähempänä näkyi että koko sääret oli töherretty ruudulliseksi, ilmeisesti tarkoituksena maastokuviota (jäljestä päätellen mahdollisesti itse, takareisi ja pohje)
Käsivarret, joihin tehty kuviointi näyttää vuoden 1972 Black Horse -kalsareilta.
Kaikki ovat hirveitä. Kaikista tatuoinneista tulee ajan kanssa epätarkkoja levähtäneitä tuherruksia. Jumpan pukuhuoneessa näkee kyllä kaikenlaisia tatuointeja, ettei voi muuta kuin ajatella, että kuinkahan paljon mahtaa nyt kaduttaa :D. Myös tatska muoti ysäriltä, aika jäätävää.
No kai niihin onneks omistajan oma silmä tottuu ja meidän muiden ei tarvitse niitä kantaa.
En muista muuta kuin sen, että se oli suomalaisella ciiderivalaalla. Enkä edes sitä haluaisi muistaa, niin hirveän näköinen se oli.
Niin no, minusta kaikki tatuoinnit ovat rumia. Mitä suurempi ja näkyvämpi sen rumempi.
En osaa sanoa yksittäistä kuvaa mutta reisiroiskeet ei näytä kellään hyvältä. Kuin olisi iso mustelma tullut reiteen eikä erota mitä siihen on sutattu 🤔
Puolitutulla, henkisesti epävakaalla naisella:
"Isin tyttö" tississä. Joku häiriintynyt inside-läppä ex-miehensä kanssa. Tällä exällä lukee niskassa "isi"
"Bitch nr 1" niskassa
Pirun naama reidessä,vanhat viilteyarvet näkyy alta
Väärin päin oleva risti kankussa
Oli myös kihlasormus nimettömässä, huhujen mukaan poisti itse juustohöylällä ja jälkien perusteella en yhtään ihmettelisi vaikka olisi tottakin.
Kauniilla, keijumaisella, meikittömällä hippitytöllä iso musta ruusu leuan alla, kuva oli aivan liian suuri eikä sopinut muutenkaan tytön muuhun olemukseen sitten yhtään! Järkyttävä näky. Oli niin nuori tyttö ettei voinut edes pistää muuttuneen tyylin piikkiinkään moista mokaa.
Kyllähän se on nämä käsivarsitöherrykset. Oli se sitten iso tai pieni mandala tai voimafraasi tai pahimmassa tapauksissa koko käsi epämääräistä sotkua täynnä, niin hirveältä näyttää. Naisella jotenkin vielä rumempaa, koska kauniimman sukupuolen töherrykset turmelevat kokonaiskuvaa enemmän kuin miehellä. Miehet siis lähtökohtaisesti estetiikaltaan köyhempiä, joten rumat tatuoinnit eivät sitä kovin radikaalisti voi huonontaa, vaikka siis karseita ovat myös miehen tatuoinnit. Kaulatatuoinneista en edes aloita. Naamatatuoidut eivät lukeudu samaan ihmislajiin kanssani.