Lue keskustelun säännöt.
Onko säilykehedelmät todellakin näin mauttomia nykyään?
11.02.2020 |
Joskus vuosia sitten ne olivat olevinaan hyviä ja makeita. Nyt ne maistuvat todella puisevilta. Hedelmät ovat mehuun säilöttyjä. Päiväys on kunnossa ja Rainbow on merkki.
Kommentit (4)
Ikä tekee sen, että makuaisti heikkenee.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sokeria ei ole enää niin tuhottomasti.
Nykyisin on niin paljon kaikkea makeaa herkkua saatavilla, ihan tuoreena niitäkin eksoottisia hedelmiä, mitä ennen oli siinä tölkissä.
Muistan, kun kerran innostuttiin mökillä keväällä viipymään niin kauan, että ruoka loppui ja kaapissa oli vain sellainen sekahedelmätölkki. Kun se jaettiin ja syötiin nälkäisinä, niin kyllä maistui ihanalle.
ehkä huono purkki, ollut kehno hedelmä mitä työläislapsi ttylsällä puukolla pillonut. Thaimaassahan ne noita tekee, pikkulapset. Riistäjälle oikeinkin puisevuus, ei se pikkulapsi meidän parempien ihmisien mustikoita ja puolukoita maista