Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Suomen pitäs lähettää metallia euroviisuihin

Vierailija
01.02.2020 |

Ei auta balladit eikä muitten maitten matkiminen, onhan tuo nähty jo. Pidettäisiin kunnon näytökset joka viisuissa omilla vahvuuksilla! Nyt kaikki metallityylin edustajat tekemään euroviisuihin sopiva kappale ja ensi vuonna mukaan!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitkätukkaiset pojat partoineen ja rasvaisine letteineen lavalle. Kyllä sillon pisteitä irtoaa.

Vierailija
2/4 |
01.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nightwish, tosin tyypit ei varmasti lähtisi sinne

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Amorphis voisi osallistua. On tunnettu jo monessa maassa. Tai The 69 Eyes, joka on tunnettu Jenkeissäkin.

Mutta ei. Pitää saada näitä poplaulajia vaan sinne. Ja Vikmanin biisi on täyttä sontaa, eikä se osaa kyllä hoilottaa tangoakaan, kun tv:stä sitä kuuntelin.

Muuten tykkään Nygårdista, mutta siinä meni pieleen, kun Vikmanin otti mukaan shuhishemaan Shuomineidot Shuomen.

Ei sitten oteta opiksi millään ettei pärjätä tällä linjalla. Metallihan on ominta suomalaisille. Ja jos suomeks halutaan vetää, niin Kotiteollisuus lauteille sitten. Tai Viikate.

Vierailija
4/4 |
01.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö ennen kansa päättänyt kuka edustaa Suomea? Nyt sen päättää lauma tolloja, jotka eivät sitten ymmärrä, missä vika, kun pisteitä ei muilta mailta heru.

Ai että, aikoinaan ihastuin Vanilla Ninjaan, kun Euroviisuissa esiintyivät 2000-luvun alkupuolella 😍

Erilaista ja raikasta, eikä mitään popin renkutusta. Taisivat olla Sveitsistä, jos en väärin muista 🤔

Kuuntelen heidän biisejään yhä.