Huomenta, mitä teette tänään?
Kommentit (16)
Työhakemuksia :/
Sit siivoilen ja odotan miestä töistä.
Paastoan ja tyhjennän, huomenna tutkimus. Eli sohva ja Netflix, muuhun ei pysty.
Pitää käydä apteekissa, ruokakaupassa ja askarteluliikkeessä hakemassa huovutustarpeita. Siivotakin pitäisi. Vapaa päivä. Illemmalla alan huovuttamaan.
Turhaudun ja yritän nukkua.
Yö meni valvoessa, prhana.
Ulkoilusää tulossa eli kevättä kohti.
Joulukalenterisuklaapala mässytetty kiltisti.
🎄
Mulla on lomaviikko <3 Valmistaudutaan esikoisen lakkiaisiin. Tänään laittelen kotia valmiiksi juhlaa varten. Huomenna alkaa leipominen.
Vapaapäivä.
Käyn salilla ja hierojalla.
Poden flunssaa joten jäin kotiin töistä. Mitään erikoista en tee. Pesukoneen laitoin äsken päälle ja kohta kömmin sohvalle peiton alle.
Sivistän itseäni ja yritän edistää salaista projektia.
Roikun netissä ja poltan liikaa tupakkaa. Samaa kuin kaikkina muinakin päivinä. Ei ole mitään syytä edes yrittää tehdä mitään muuta. Joskus siivoan ja tiskaan mutta siinäpä ne tekemiset.
T.työtön
Teen töitä, sitten leivon kakun ja sitten menen ratsastustunnille, jonne otan sen kakun mukaan. (Moni ehkä tietääkin, mutta jos putoaa hevosen selästä, joutuu leipomaan kakun, ellei ehdi huutaa ennen maahan mätkähtämistä "jalkaudun".)
Huomenta. Tiedän mitä pitäisi tehdä, mutta maha on kipeä ja sen vuoksi laiskotuttaa.
Röihin.