Kannattaako laittaa Tinder Premium?
Mielipiteitä? En haluis tinderittää omassa kaupungissa, liikaa tuttuja. Seksikumppani 100 km päästä olisi hyvä.
Kommentit (3)
Mulla oli alle 1 kk (pidin Tinderiäkin alle ton). Kiinnosti älyllisestikin profiilin tuunauksen kannalta, melkein harmittaa et pariuduin sit nopsaan!
Huomioitani: Aika hyödytön. Oon perusnätti ja fiksu nainen, ongelma tinderissä on enemmän kiinnostavien (eri asia kuin hyvännäköisten, niitähän siel on, mut miten moni on mm. ilman tekstiä liikenteessä, heti vasemmalle) miesten kuin matchien puute. Oli hauska nähdä, ketkä tykkää, plus itsetuntoo toki kohotti tykkäysten määrä, mut ei ne tykkääjät muutu mulle sen kiinnostavammaksi. Superlike on turha ominaisuus, sillä se vaikuttaa epätoivoiselta kovin helposti, ja ne "superpoiminnat" ei oo omaan miesmakuuni kovinkaan kummoisia. Hyvännäkösiä jälleen, joo, mut..
Hupaisaa oli myös seurata, kuin haun ikärajoja muuttaessa suosio parani. Oon 36, heti jos ikärajan mielenkiinnosta nosti yli 41 vuoteen, alkoi sataa tykkäyksiä tätä vanhemmilta, toisaalta jos laski (alle 30 ja vähemmänkin), kävi sama haarukan ääripäissä. Ilmeisimmin isoja ikäeroja hakeville on niin vähän tarjontaa, et samaa hakeva on heti hot commodity. Oikeesti en hae sellaista itsekään, suht oman ikäinen on paras.
Mut joo, koko tinder on ihan turha, kun niin monet miehet ei harkitse yhtään ennenkun tykkää. Vaik heillä luki toiveissa lapseton kumppani ja selkeesti kerroin et lapsia on, tuli likea. En jaksa chattailla ihmisen kans, joka ei jo kiinnosta jotenkin, ja lukutaidottomuus ei ole kiinnostavaa.
Mutmut. Löysin ton nykyisen kultani sieltä kuitenkin. Oli ihana profiiliteksti ja yhtä hyvä tyyppi.
Mies vai nainen? Tuleeko paljon tykkäyksiä?