Harmittaa!Taloyhtiöön suunnitelaan kallista remonttia
Taloyhtiön kevätkokouksen jälkeen kyllä kismittää. Taloyhtiössä suunnitellaan kallista remonttia ja sitä ei ollut meillä tiedoissa, kun teimme asuntokauppoja. Toki tiesimme, että vastaavan ikäisissä taloissa tulee ikkuna ja oviremonttia yms, mutta tämä remppakohde tuli ns puun takaa. Nyt harmittaa, että tuli ostaneeksi tämän luukun eikä jäänyt odottelemaan muita vaihtoehtoja. Sitä oli jo ehtinyt ajattelemaan, että sitä saisi tehtyä asunnossa mm kylppäriremonttia, mutta nyt rahat menevät sitten toiseen kohteeseen.
Oli pakko purkaa tämä paha olo jonnnekin ja tämä palsta oli hyvä kohde;-)
Kommentit (3)
Onhan ne rempat aina edessä ennemmin tai myöhemmin. Halvemmalla pääsee, kun tekee ennemmin.
Ja aina, kun sulla on omaisuutta, niin sen ylläpito maksaa. Olkoon se sitten auto, talo, asunto, vene, jne. Ei niiden pito ilmaista ole. Vaatteitakin pitää pestä ostamisen jälkeen, ja sekin maksaa. Omistaminen maksaa.
voi mennä vuosiakin. Meitä taas harmittaa, kun tässä rivitaloyhtiössä ei saa mitään remppaa tehtyä, ovet pitäis vaihtaa, kun ovat niin hatarat ja sähköä kuluu...Eikä yhteiselle pihalle saa tehdä mitään. On alueen rumin piha...Mikään ei saa maksaa mitään.
pitää huolta kiinteistöstä. Eihän noista remonteista kerrota mitään ennenkuin asia on päätetty taloyhtiön kokouksessa. Jos olette tienneet ett jotain on tulossa, niin en ymmärrä mikä tässä on ongelmana ?