Tänään Assarin ullakolla huomasin että eräs tumma(musta)ihoinen mies istui yksin pöydässä koko ruokailunsa ajan
Samalla muista pöydistä oli hankala löytää kaksi vastakkaista vapaata paikkaa. Miksi näin?
Kommentit (16)
Olette törkeitä rasissssteja. Törkeitä!
Suomalaiset pelkäsi että jos joutuisi vaikka avaamaan suunsa ja juttelemaan.
Mikä on Assarin Ullakko? Joku kaverikahvila missä hyväntekeväisyyttä tekevät ihmiset menevät juttelemaan yksinäisille? Jos ihan tavallinen ruokapaikka, niin entäs sitten, olen minäkin käynyt syömässä yksin?
En ymmärrä suomalaisia, pelätään kaikkea erilaisuutta.
Hahaa itsekin menisin muualle istumaan. Ei sillä että väri olisi ongelma, mutta on suurempi todennäköisyys ettei pöytäseura ymmärrä suomalaista mentaliteettia pyrkimykseen saada olla rauhassa. Tuo on just painajainen joutua ruuhkaisessa ravintolassa jakamaan pöytä tuntemattoman kanssa. Silloin etsii kanssaihmisen joka small talkingin sijaan ymmärtää tuijottaa lautastaan tai puhelinta :D
Turussa on ainakin yliopistolla ruokala nimeltä Assarin ullakko.
Hyvin harva ulkomaalainen on Suomessa oikeasti onnellinen. Ihonvärillä sillä ei ole mitään tekemistä. Niin valkoihoiset, ruskeat kuin tummatkin Suomessa hakeutuvat maanmiehiensä luokse, koska eivät ole tarpeeksi hyviä suomalaisille. Raukimmat tapaukset yrittävät ostaa suomalaisilta hyväksyntää mollaamalla omaa tai toista kotimaataan (jos on puoliksi suomalainen).
Mistä tunnistaa lähes tyhjässä ravintolassa suomalaiset? He hakeutuvat istumaan mahdollisimman kauas pöydästä, jossa jo istuu ihmisiä. Siinä missä vaikkapa italialaiset istuvat viereiseen pöytään. Suomalaiset ovat edelleen metsäläisiä.
Niin?