Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te, jotka palanneet uudelleen yhteen

26.10.2019 |

On surkea olo koska tajusin itse tehneeni seurustelun jatkumisesta mahdotonta. Erosimme pari viikkoa sitten ja minä vain edelleen rakastan miestä. Tiedän, että hänkin on rakastanut mutta kohtelin häntä omista vaikeuksistani johtuen huonosti.

Olemme edelleen ystäviä. Mies ei ole sanonut, että näkisi aivan mahdottomana uudelleen yhteen palaamisen. Minä en muuta toivotaan.

Kaipaisin vinkkejä eli jos olet itse saanut elvytettyä uudelleen jo päättyneen suhteen, miten se tapahtui? Kuinka kauan ehditte olla erossa? Kaikki mahdollinen kiinnostaa koska olen nyt vaiheessa, jossa tekisi vain mieli vetää peitto korviin ja itkeä. Mies on sanonut käytökseni loukanneen häntä ja että hän edelleen välittää minusta. Mitään pettämistä ei ole kuviossa ollut, ongelmana lähinnä omat trauman liittyen tunteiden ilmaisemiseen sekä oman itsensä arvostamisen puute.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
26.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö kukaan...?

Vierailija
2/6 |
26.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mieskö jätti?

Kaksi viikkoa on tosi lyhyt aika ja tuossa kohtaa kuuluukin vielä haluta "vetää peitto korviin ja itkeä". Odota pari kuukautta niin alkaa helpottaa.

Henkilökohtaisesti en suosittele yhteen palaamista eksän kanssa, varsinkaan noin lyhyen ajan jälkeen, kun on ajatukset vielä sekaisin. Ottaisin reilusti etäisyyttä eksään, ja jos yhteen palaaminen vielä sen jälkeen tuntuu järkevältä ratkaisulta ja ongelmat sellaisilta, että niistä päästään yli niin ehkä sitten asiaa voi harkita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
26.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maisa?

Vierailija
4/6 |
26.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Erottiin riitojen takia, jotka oli täysin lapsellisia. Joka asiasta molemmat veti kilarit. Oltiin noin 6kk erossa ja sitten vaan päätettiin puhua asiat halki ja lopettaa tyhmistä asioista riitely ja se toimi. Nyt menee hyvin, kun molemmat osaa olla normaalisti. Kumpikaan ei halunnut menettää toisiaan. Mies oli silti oli se helpompi tapaus ja minä kärjistin enemmän asioita.

Vierailija
5/6 |
26.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet se sama tyyppi joka teki ketjun eilen siitä ettei miehen rakkaus kestänyt vaikeuksia?

Et voi tehdä muuta kuin kysyä ottaisiko se sut takaisin tai miten sun pitäisi muuttaa käytöstäsi tai korjata tapahtunut että niin voisi käydä. Ei tässä auta ruveta pelailemaan siinä toivossa että oikeat temput oikeassa järjestyksessä tekemällä saisi miehen loitsittua takaisin. Sellaiset on epäkypsien ja kommunikaatiokyvyttömien ihmisten hommia, ja sun pitäisi nyt todistaa miehelle olevasi päinvastaista.

Vierailija
6/6 |
26.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uudelleen lämmitys voi onnistua,jos ei oo kolmansia osapuolia eron syynä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan neljä