Vaikea äiti
Onko kellään vastaavia kokemuksia. Olen täysin murtunut. Tuntuu että äitini on aina vihannut minua. Hän aina nälvii ja kiusaa.
Lapsena sain 30mk viikkorahaa. Sitten näin mainoksen hienosta polkupyörästä johon rupesin säästämään. Säästin 1v kunnes rahat oli koossa, tai niin luulin, ja menin riemuiten
kauppaan. Noh, järkytyksekseni huomasin kassalla, että säästöni on tyhjä, äitini oli ottanut sieltä kaikki rahat ja kirjoittanut sinne lapun että "äiti tarvitsi rahat" ei selitystä ei mitään. No ymmärsin aikuisena että viinaanhan ne oli mennyt. Jos yritin lapsena niistä kysyä sain vaan selkääni.
Nyt aikuisena ei huvittaisi olla missään tekemisissä, mutta hän jaksaa aina syyllistää ja mankua. Viimeksikin kun oli käymässä päästi hirveät ripulit sohvalle, on juopolta näköjään mennyt pidätyskykykin. Mitä teen en jaksa tämmöistä.
Pistä välit poikki, jos ja kun ei käytös muutu.