Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naisministerit ovat 30+ ja jo uransa huipulla. Nainen vanhenee (ja osaamista alkaisi lopulta vähän olla), palaa takaisin riviedustajaksi.

Vierailija
30.08.2019 |

Miehet taas pääsevät ministeriksi kun osaaminen suurimmillaan 50+ ikäisenä. Siksi naisministerit ovat yleensä niin kyvyttömiä ja miesministerit taas päteäviä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naispoliitikoilla on suosiossa ns. pebakerroin. Kansansuosio korreloi peban tiukkuuden kanssa. Nelikymppisenä kerroin alkaa laskea nopeasti.

Vierailija
2/4 |
30.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älytön väite.

Esim. Paula Risikko tai Riitta Uosukainen ovat kohonneet koko ajan korkeammalle politiikassa ikääntymisen myötä.

Hallituksen pätevimmät ministerit ovat Tytti Tuppurainen ja Mika Lintilä, keski-ikäisiä molemmat.

Vohreiden ministerit ovat epäpäteviä nuoria, koska vihreiden äänestäjät oovat epäpäteviä nuoria ja äänestävät kaltaisiaan. Koko heidän eduskuntaryhmänsä on sellainen, ei sieltä voi muunlaisia valitakaan.

Perussuomalsisten ryhmä taas on täynnä vsnhoja miehiä ja he ovat kiistatta koko politiikan epäpätevin ja tyhmin joukko.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä on totta. Ei ihme että avustajia ja sihteereitä tarvitaan valtavasti. Miten kukaan 31v edes voisi kyetä toimimaan pätevästi ministerinä?

Eikä ole edes sukupuolikysymys. Katainen oli liian nuori vm-ministeriksi ja pääministeriksi. Seurauksena oli 50 miljardia turhaa velkaa. Tätäkö halutaan lisää?

Vierailija
4/4 |
30.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oliko se niin että Suomessa naisia syrjitään hirvittävällä tavalla? Mielestäni on ikärasismia ettei ministerinä ole yhtäänn20 vuotiasta. Vihreät näyttäkööt tässä esimerkkiä ja lisäksi tarvitaan puolustusministeriksi 16 vuotias 3. sukupuolen edustaja.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi seitsemän