Mitä mieltä nimestä Noora?
Kommentit (8)
Mutta kun tyttöni yksi hyvä kaveri on Noora ja tyttö on kiva kuin mikä, niin olen alkanut nimestäkin tykätä.
Noora ekana nimenä. Kerrotko nyt mikä siitä tulee mieleen?
3 nooraa olen elämäni aikana tuntenut ja kaikki on ollut tuollaisia. Selän takana pahaa puhuvia, ja koko ajan valehtelevia. Koulussa istui jälki-istunnossa... Yksi yritti viedä mun mieheni puhumalla pahaa minusta. Ei kuitenkaan onnistunut siinä kun sain sen selville.
Eli tässä siis minun mielikuvani Noora nimisistä. En laittaisi lapselleni nimeksi. Sorry. Muunkinlaisia on varmasti olemassa. Mutta niinkuin sanotaan: nimi on enne... Joten kyllä ne Noorat varmaan jotenkin samanlaisia ovat.
Yksi kolmesta tämänhetkisestä suosikistani.
Jotenkin aina tulee sellainen olo, kun kuulee jonkun antaneen lapselleen nimeksi Noora tai Veera, että eikö ne ole mitään muuta keksineet. Ovat jotenkin niin perusyleisiä, aika mitäänsanomattomia nimiä.
Syy on se että, ainoa Noora jonkan tunnen, on erittäin ärsyttävä ihminen ja jotenkin ihan hakoteillä.
Sitten tulee mieleen se Noora-missi, joka on mielestäni kaikkien aikojen rumin Miss Suomi.
Noora toisena nimenä