Tuskallista olla tekemisissä ihmisten kanssa, joiden kanssa ei vain kemiat kohtaa
Uusi (siis minulle uusi) opiskelupaikan ohjaaja oikeasti PIILOV*TTUILI minulle puhelimessa, eli tässä vaiheessa ei vielä tiennyt minua ulkonäöltä. Tai olen saattanut kerran käydä jonkun tietokoneongelman kanssa hänen huoneessaan, mutta siitä on aikaa eikä hän muistanut minua enää.
Sitten livenä kun ilmestyin paikalle niin ei ollut piilovinoilusta tietoakaan ja oltiin niin mukavaa olevinaan. Ainoa asia, joka minua lohduttaa on se että kohta tämä on ohi.
Kommentit (4)
Minua suorastaan inhottaa ajatella, että joku vanha ukko muuttaa käytöstään heti kun näkee naamani. Tulee väkisinkin mieleen, että johtuuko se jostain.............. Jostain mitä en halua tietää.
Vierailija kirjoitti:
Kuulostaa paranoialta.
Niin, yllättäen, kun palstalla ollaan. Minulla ei ole aspergeria, joten tunnistan kyllä piilov*ttuilun. Ap
Mulla on töissä se tilanne että minua naureskellaan, piilov*ttuillaan ja julkiv*ttuillaan, väännetään minusta vitsiä, yritetään mustamaalata työntekoani. Luulevat että saavat minut savustettua ulos. Ei onnistu, kiusaajat. Pysyn täällä eläkeikään asti ja olen piikkinä lihassanne vielä parikymmentä vuotta.