Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kertokaas mielipiteitänne... Mitä mieheni oikein aikoo...?

Vierailija
12.03.2008 |

Mies aloitti muutama viikko sitten kurssin. Perjantaina, kun oli jo kotona... Hänen puhelin soi. Kertoi mulle, että miespuolinen kurssikaveri soitti ja pyysi illalla baariin. Kuulin, että soittaja ei ollut mies. Sen jälkeen valehteli, että soittaja oli eräs kurssin ohjaajista (nainen).



Mies alkoi valmistautua iltaan ja minä yritin taivutella häntä jäämään kotiin. Vakuutti, että porukalla mennään ja mitään syytä huoleen ei ole. Mies lähti ja minä jäin kotiin.



Yritin soittaa miehelle pari kertaa, mutta mies ei vastannut ja sitten puhelin suljettiin.



Mies tuli kahden aikaan kotiin. Tivaamisen jälkeen myönsi, että soittaja ei ollut edes tuo kurssiohjaaja, vaan eräs naispuolinen kurssikaveri. Hänen kanssaan oli sitten ollut kahdestaan baarissa (muu porukka ei kuulemma ollut päässyt tulemaan) ja käynyt lopuksi mäkkärissä syömässä.



Aamulla kertoi, että valehteli soittajasta siksi, että minulle ei tulisi paha mieli. Lapset olivat viikonloppuna mummolla ja aiemmin jo oli ollut puhetta, että vietettäisiin ilta kahdestaan.



Mitä te ajattelisitte tästä??? Toisaalta tahtoisin uskoa miestä, mutta toisaalta musta tuntuu, että tässä on koira haudattuna... Pää on aivan sekaisin.

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

valehtelee mitä sattuu, eikä edes pidä sitä minään kun jää kiinni. Eihän tuollaiseen voi oikeasti luottaa ollenkaan.

Vierailija
2/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

soittelet miehen perään, kuuntelet valheita toisen perään, jäät kotiin yksin odottelemaan miestä...



sun mies taas kuulostaa tosi idiootilta, joka ei näköjään viitsi edes keksiä kunnon valheita. Lisäksi tosi törkeää lähteä yksin ulos, jos olisitte kerrankin päässeet yhdessä.



Älä anna miehesi kävellä ylitsesi! Sano sille että jos mieluummin köy ulkona toisten naisten kanssa ja keksii huonoja valheita niin saa jäädä sille tielleen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt oli kuulemma pakko, kun ei halunnut, että suutun. Jotenkin mulla tosiaan on tällähetkellä sellainen olo, että mun yli on kävelty ja parin viikon kurssituttavuuden kanssa bilettäminenkin menee meidän yhteisen ajan edelle.



Ap

Vierailija
4/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko se nainen edes sieltä kurssilta tavattu? Miksi piti päästä kahden hänen kanssaan ulos? Toisaalta kyse voi ihan oikeasti olla vain kaveruudesta, naisen ja miehen väliset uudet kaveruudet voivat olla kyllä vähän monimutkikkaita, jos toinen/molemmat ovat varattuja. Tai sitten miehesi on ihastunut naiseen, kuka tietää. Tietääköhän mies itsekään.



Jutelkaa. Kysy, onko kyseessä ihastusta vai missä mennään? Hyvä puoli on ainakin se, ettei miehesi sulkeutunut kuin simpukka. Kyllä se valheisiinsa kompuroi ennen pitkää, jos niillä yrittää selvitä.

Vierailija
5/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedän hänen nimensä ja se sama nimi on kurssille osallistujien listassa. Mies ei kuulemma ole ihastunut, eikä voisi ajatella naista sillä tavalla, mutta myöntää kuitenkin, että hän on kaunis.



Ap

Vierailija
6/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vai siis meinaatko, että pelkäät, että jotain romanttista/eroottista on tapahtunut, ja mies valehtee siitäkin, ettei ole?



Siis eikö tuo ole jo tarpeeksi. Mies valehtelee mitä sattuu, ja tekee sen lähteäkseen baariin toisen naisen kanssa iltana, jolloin teillä on kahdenkeskeistä aikaa ja sovittu alustavasti yhdessä olosta. Ja kun mies jää kiinni suorasta valehtelusta, hänen tekosyynsä on, että kun sinä olisit suuttunut. Haloo! Ja siitäkö sitten et suutu, että miehesi valehtelee sinulle?



Mitäs kaikkea muuta se jättää kertomatta tai valehtelee, ettei " sinulle tule paha mieli tai suututa" ? Yleensä parisuhteessa EI TEHDÄ sellaisia asioita, joista toiselle tulee paha mieli. Ei niin, että ei vain kerrota tai valehdellaan niistä. Tai sitten, jos näkemykset ei kohtaa siitä, mikä on " sallittua ja normaalia" niin asioista keskustellaan. Ratkaisu ei ikinä ole tehdä selän takana ja valehdella jostain, mistä ajattelee toisen pahastuvan. Miehesi lojaalisuuden ja kunnioituksen tulisi olla nimenomaan sinun suuntaansi!



Itse olen sitä mieltä, että vastakkaista sukupuolta olevat kaverit on ihan ok. Meilläkin niitä on miehen kanssa molemmilla. Ja kyllä mieheni saa käydä kaljalla naispuoleisenkin harrastuskaverin kanssa! Ja mistä tiedän, ettei mitään " ikävää" liity asiaan? No, mies kertoo minulle avoimesti, mihin on menossa ja kenen kanssa. Esittelee minut auliisti naispuoleisille kavereilleen ja voimme mennä myös kaikki yhdessä jonnekin lasilliselle. Vastaa puhelimeensa tai soittaakin kesken illan, jos on jossain (naispuoleisen) kaverin kanssa jne. Ja ei miehelle kyllä tulisi mieleenkään sopia tapaamista näiden naispuoleisten - tai kenenkään - kaverin kanssa meidän yhteisenä iltana, kun lapsi on hoidossa. Eikä nyt varsinkaan, jos on vielä puhuttu yhdessä olosta...Kyllä hän silloin vie kaljalle kaikkein mieluiten MINUT.



Anteeksi nyt vaan, mutta IHAN HANURISTA on teidän suhde, jos tuo kaikki, mitä mainitsit, ei mielestäsi ollut tarpeeksi pahaa, vaan kyse on siitä, onko " jotain muutakin" tapahtunut. Miksi kyselet, uskoako miestä, kun on jo ihan tarpeeksi tuossakin osoitusta siitä, ettei mies kunnioita sinua tai kykene rehellisyyteen!



JSSAP!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta jos se alkaa tällä tavalla valheesta niin sitä en oikein voi hyväksyä. Ei vaimolle pitäisi valehdella ystävyyssuhteesta. Valehteluhan se juuri oli se suurin syy miksi suutuin ja toinen se, kun joku hetken tuttavuus meni mun edelle.



En kuitenkaan haluaisi jättää miestä kymmenen yhteisen vuoden jälkeen. Vuodet ovat olleet pääasiassa hyviä ja hän on todella hyvä isä lapsillemme.



Kuitenkaan en enää tiedä voinko luottaa häneen. Mies yrittää vedota siihen, että meillä on koko loppuelämä aikaa viettää kahden keskistä aikaa. Miten mä saisin mieheni tajuamaan etten minä ole mikään itsestäänselvyys???



Ap

Vierailija
8/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

miten hän olisi reagoinut, jos tilanne olisi ollut päinvastainen ja sinä olisit rynnännyt jonkun puolitutun miehen kanssa baariin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies yrittää vierittää valehtelunsa sun piikkiisi, kokemusta moisesta on. Seuraavaksi mies alkaa käyttäytyä kummallisesti, väittää että sinä kyttäät häntä liikaa(meillä tähän liittyi masennus) ja noita ylimääräisiä menoja tulee lisää, on siis ihastunut tähän naiseen. Meillä miehellä oli ainakin vuoden suhde työkaveriinsa, muka platoninen, ero tuli, vaikka myöhemmin palattiinkin yhteen.

Älä missään tapauksessa anna miehen kääntää juttua niin, että vika on jotenkin sinussa. Voi että kuulostaa kyllä vaikeille ajoille=(

Vierailija
10/10 |
12.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ollessani sitä mieltä, että valehtelu ei kuulu parisuhteeseen. Mies itsekin myönsi, että olisi suuttunut jos olisi valehdellut samalla tavalla.



Niitä vaikeita aikoja mäkin just pelkään. En tiedä kuinka paljon pystyn taipumaan ja koska tulee se piste vastaan kun halkean. :(

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän yksi