Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Laulaja Irina pyytelee anteeksi absolutismiaan

Vierailija
04.08.2019 |

Joo, IS-uutisen mukaan nimenomaan ei muka pyytele anteeksi. Mutta kuitenkin toistelee samaa kliseetä, jota kaikki absolutistit toistelevat: "olen tarpeeksi hullu muutenkin jne" Todella ärsyttävää. Se on vain yksi tapa selitellä absolutismia, joka mielestäni ei kaipaa selittelyä. Itse olen oikein tylsä absolutisti. Tai ehkä en olekaan. Mutta pointin pitäisi olla, että absolutismia ei tarvitsisi selitellä YHTÄÄN MILLÄÄN.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Just näin.

Vierailija
2/4 |
04.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä tarvii. On se niin epänormaalin poikkeavaa käytöstä. Täysipäinen ei mieti mitä syö tai juo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aivan. Jos jollain olisi pakko selittää, niin sillä,ettei alkoholi käytössä oikeasti ole mitään JÄRKEÄ, (tunteisiin han sillä pyritäänkin vaikuttamaan).

Vierailija
4/4 |
04.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on kyllä jännä, että Suomessa joutuu aina selittämään, että miksi ei juo ja nainen on aina automaattisesti silloin raskaana. Täällä ihminen on outo lintu, jos ei juo ja hullu, jos siihen ei ole syytä tai ei vain halua juoda.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi yksi