Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En tuntenut potkuja koko raskauden aikana!

Vierailija
01.08.2019 |

Ai liikelaskenta? Mitä jos vauva ei liiku? Edelliset lapset liikkuivat ja potkivat kohdussa, mutta viimeisin ei. Päätin, että se on sitten vauvani ominaisuus, kun ei liiku. Neuvolassa kysyivät, että olenko laskenut liikkeitä. Kysyin, että miten laskea, kun vauva on ollut aina hyvin hiljaa?

Vauva syntyi ja on ollut terve, rauhallinen, tarkkaavainen, hyväntuulinen, puhelias ja erityisen hyvä myös syömään, kakkimaan ja nukkumaan.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
01.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ne aina tunnu. Minullakin tuntui vain se kun vauva loppuraskaudessa tarttui kädellään kiinni kohdunsuun läheltä, puristeli ja nipisteli ja lopulta lapsivedet menivät. Se vielä varmisti tapahtunutta, että tiesin kummin päin oli ollut ennen syntymää ja että piti kättään mielellään poskella ja nipisteli itseään, että laitoin käsiin tumput.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan seitsemän