Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Dieetti ja stressaava työ = hajoan

Vierailija
09.07.2019 |

Yritän laihduttaa -500kcal/päivä dieetillä ja nyt olen alkanut huomata, että alan hajoilla pahasti. Työ on kiireistä ja stressaavaa ja miinuskalorit vie parhaan puhdin pois. En saa työtä pois päästäni, nään unia työstäni ja ahdistaa edellispäivänä(varsinkin sunnuntaisin) mennä töihin.

Miten te muut olette onnistuneet yhdistämään työstressin ja laihduttamisen? En tiedä millä muulla kuin viinalla tän pään sais nollattua.... urheilu ei ainakaan auta.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei onnistunut ikinä laihdutus niin kauan kuin oli kiva stressi. Työpaikan vaihdon jälkeen vasta.

Vierailija
2/2 |
09.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen huomannut saman. Väsyneenä tai kun on hektinen työputki menossa, en pysty kontroloimaan syömistä. Mutta koska olen aikasemmin pystynyt laihtumaan jättämällä herkut ja lisättn sokerin ja jaksoin hyvin kaiken, päättelen että vika on mielessä.

Yritän siis tehdä asiat mielelle helpoksi; ruuat etukäteen kaappiin, niin kiiressäkin viitsii. Hedelmiä ja nyt marjoja kotiin paljon, jos tekee miele napostella, niitä sitten mielin määrin. Vesimelonlla ja kurkulla tai mustikoilla et liho, vaikka kuin söisit.

Ja koita vaikka saada puolituntia päivässä omaa aikaa, jolloin teet jotain itsellesi kivaa asiaa. Toivotavasti näistä on hyötyä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla