Paljonko Hopen toimitusjohtaja saa palkkaa?
Kommentit (11)
Vierailija kirjoitti:
Ei löydy mistään. Ettei olisi samanlaista vedätystä, kuin Pelastakaa Lapsilla...
Näitä kahta ei voi verrata keskenään. Totta ettei hyvälle näytä suuret palkat näissä kummallakaan, mutta pela on kuitenkin laaja pulju joka hoitaa valtakunnallisesti paljon asioita.
Hope taitaa olla aika pieni yhdistys
Eiköhän se tieto jotain löydy. Mutta hänen palkkaansa ei makseta lahjoitus varoin, vaan siihen haetaan entisen RAYn, mikä se nykyään onkin tukea niin kuin normaaleissa yhdistyksissä tehdään. Ja muutenhan toiminta pyörii vapaaehtoisina voimin.
Tarkoittaako ap, että kyseinen työ pitäisi tehdä maksimissaan 9€ päiväkorvauksella?
Katsoin eikä hopella ole edes toimitusjohtajaa.. toiminnanjohtaja kyllä löytyy.
Noi on kaikki rahastusautomaatteja.
Helppoa rahaa. Ja idiootit maksavat kuukausilahjoittajina.
Järjettömän hyvä bisnes nykyajan anekaupassa.
Koko yhdistyksellä on kaksi palkattua työntekijää. 20 toimipistettä ympäri Suomea. Ja he avustavat suomalaisia lapsiperheitä suomeksi.
Toiminnanjohtajan palkat on 3000-4000 riippuen yhdistyksen koosta.
Vierailija kirjoitti:
Tarkoittaako ap, että kyseinen työ pitäisi tehdä maksimissaan 9€ päiväkorvauksella?
Juu, mutta kun avustusTYÖllä ei saa Suomessa tienata elantoaan, vaan se TYÖ pitää tehdä talkoohengessä ilmaiseksi, eikä muitakaan kuluja saa syntyä, vaan kaikki lahjoitetut varat pitää mennä suoraan lyhentämättöminä avun tarvitsijoille.
Muuten koko juttu on kusetusta.
Ei löydy mistään. Ettei olisi samanlaista vedätystä, kuin Pelastakaa Lapsilla...