Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Työnsin vahingossa pääni halkoliiterin nurkkaan mikä oli täynnä hämähäkkejä, pääsin eroon hämähäkkikammostani

Vierailija
28.05.2019 |

Piti etsiä yhtä asiaa ja epähuomiossa tungin pääni sellaiseen rakoon joka tulvi pikkuhämähäkkejä. Niitä oli hiuksissani, kaulassa, paitani alla. Aluksi kiljuin ja ravistelin itseäni kunnes tajusin, ettei niistä ole minulle mitään haittaa.

Hassua. Tuli tarve kertoa johonkin, kuinka noin pienellä vahingolla oli näin suuri vaikutus. Nyt pystyn ottamaan jopa lukkeja käteeni eikä tule edes inhon väristyksiä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huh huh ja onneksi olkoon. Pelkkä ajatuskin hiuksista täynnä hämähäkkejä on jo kamala saati, että niitä olisi vaatteiden alla. Pelkoja hoidetaan altistamalla ja sinulle se tapahtui noin ihan itsestään ja vahingossa.

Kuva hämähäkistä tai televisiossa saa jo  inhon tunteen ja väreet aikaaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kuusi