Taas ostin elarilla itselleni neljä puseroa, lapselle vain yhdet gollegehousut
ja kirppikseltä kasan muovipalikoita rakenteluun
Kommentit (9)
työttömyyskorvauksellani, kun sattui alessa kohdalle. Nyt otin rahat elatusmaksusta takaisin ja ostin myös itselleni.
ei olisi yh-äidillä varaa reimateckiin jos töissä kävisin. Ja mikä on fliizi?
ai niin, sen lapsen gollegehousut ostin kylläkin lahjakortilla että ei mennyt sitten niihinkään rahaa oikeasti.
enkä muutenkaan viihtynyt äidinkielen kielenhuoltotunneilla. Mutta näkyyhän tuo onnistuvan näin nettiopiskelunakin ja vieläpä ihan ilmaiseksi. ap
Vierailija:
Laita fliizi jalkojesi väliin seuraavan kerran kun pimppis kutiaa.
voisitko kuvailla tuota ' pimppis kutiaa' kohtaa hiukan tarkemmin.
Ja mikä on fliizi?
Milloin se sinne jalkojen väliin laitetaan? Ennen munaa vai sen jälkeen?
elari ja työttömyyskorvaus. Mulla ei ole varaa edes palkasta ostella tuollaisia, elarikin van 160¿/kk joten ei sillä juhlita edes alessa.
Työkkärin kurssillahan tunnetusti pärjää kun on tekevinään jotakin ja työharjoittelussa voi esittää tyhmää ja hidasta, jotta ei pääse rasittumaan. Aamuherätykset vähän tökkii, mutta kun lapsi herää joka tapauksessa.
Pilasit iltani ja menen todella tuohtuneena maate!