Perussuomalasiet itse luonut asetelman Ps vastaan muut - siksi kavereita ei Suomessa juuri ole.
Jo politiikan koko sisältö perustuu kaikkien muiden puolueiden haukkumiseen ja mustamaalaamiseen ennen vaaleja niin se ei luo kovin hyviä pohjia hallitusyhteistyölle kenekään kanssa.
Perussuomalaiset Halla-ahon johdolla on kaksi vuotta räksyttänyt että Perussuomalaiset on ainoa vaihtoehto, asetelma on Perussuomalaiset vastaan muut. Tämä oli iskulause Presidentinvaaleissa ja sama jatkui Eduskuntavaaleissa.
Pahimman ps-lokakampanjan kohteeksi joutuivat Demarit ja muu vihervasemmisto. Nyt sitten itketään kun kukaan ei kaveeraa ja pyytele oitis hallitukseen. Pelkkää teatteria Persuilta. Varmasti tiesivät mihin räksytys johtaa.
Kommentit (12)
Mutta Halla-aho nöyränä kertoo, että ovat valmiita yhteistyöhön kaikkien kanssa.
Persujen älykkyyttä liioitellaan. Varmasti eivät pysty lopettamaan rasistimölyämistä aivan kun koira ei voi lopettaa haukkumista.
Te punavihreät osaatte todella kääntää totuuden nurinpäin. Siitä tämä aloituskin on oiva esimerkki. Helppoa näkyy olevan, kirjoittaa vaan valhetta siitä vaan ilman mitään tunnontuskia.
Ihmiset ei vissiin oikein ymmärrä käsitettä "poliittinen teatteri"?
Taas näitä saman hullun punavihreän aloituksia jossa vastailee itselleen ja peukuttaa. Tiedä vaikka olisi joku pieni hörhöporukka. Eiköhän tämänkin voisi ilmiantaa, mutta en viitsi persuna alentua moiseen. Antaa rakkien räksyttää, eihän ne sille mitään voi.
Kylläpä palstan vihervassarilla taas pipoa kiristää. Huomaatko, siellä aurinko paistaa ja on lämmintä!
Aloituksessa voi vaihtaa sanat "persu" ja "demarit" tai "vihreät" niin ollaan lähempänä totuutta.
Huoh. Trollit herää kun aurinko paistaa.
Persujen ei kannata mennä hallitukseen vielä. Ma muja tulee useita tuhansia vuosittain suomeen tämän tulevan hallituksen aikana, joka on sdp,kokoomus, vihreät rkp
Seuraavissa vaaleissa tulee jytkyjen jytky
Mestari on ehkä älykäs, mutta ei kovin viisas. Vai onko se Putkonen joka "taustalla" nykii naruista.
Vierailija kirjoitti:
Te punavihreät osaatte todella kääntää totuuden nurinpäin. Siitä tämä aloituskin on oiva esimerkki. Helppoa näkyy olevan, kirjoittaa vaan valhetta siitä vaan ilman mitään tunnontuskia.
Käydäänkö läpi, mitä Halla-aho kirjoittanut blogiinsa Demareista ja mitä kirjoittanut vihreistä naiskansanedustajista?
Käydäänkö läpi mitä tällä palstalla Persujen kannattajat ovat kirjoittaneet Demareista ja vihervasemmistosta?
Ja käydäänkö läpi mitä itse juuri kirjoitit demareita ja vihervasemmistoa loaten?
Huhtasaari kommentoi: ”Meillä on kavereita EU:ssa”.