Vetoan Persuihin, antakaa Rinteelle työrauha
Antakaa Rinteen kaikessa rauhassa koota hallitustaan. Suomen parhaaksi.
Mitä arvopohjaan tulee niin toiset hyväksyy väkivallan ja toiset ei.
Kommentit (12)
Onko todellakin niin että Persut on väkivaltaisia?
Vihaan väkivaltaisia ihmisiä. Heidät pitäisi viedä saunan taakse.
Orpokin antaa Antille mukavasti työrauhaa hallituksen kokoamiseen medialausuntojen kautta. Eivät suostu kokoomuslaiset tossun alle, vaan päin vastoin pyrkivät päsmäröimään täysillä. Taitaa Rinteestä tulla nukke-pääministeri, ja todellista valtaa käyttää sitten Orpo-poika. Ja tilanne vain vahvistuu, jos Rinne joutuu jättämään leikin kesken, ja sossuille valitaan uusi puoluejohtaja.
Vierailija kirjoitti:
Onko todellakin niin että Persut on väkivaltaisia?
Vihaan väkivaltaisia ihmisiä. Heidät pitäisi viedä saunan taakse.
Sunniva drake ottaa lisää................
Sdp:ssä on muitakin kuin Rinne, onneksi.
Persuissa on muitakin kuin Halla-aho, valitettavasti.
En uskaltaisi viettää alkoholinhuuruista iltaa Persun kanssa. Heräisi aamulla puukko rinnassa.
ap.
Soita niille ja sano että sulle tulee paha mieli jos ei sossut saa suhmuroida ilman että pitää koko ajan varoa ettei kukaan näe.
Kylläpä tuo viuna on Rinteellekkin maistunut. On joutunut käräjilläkin vakuuttelemaan, että kukaan ei ole mitään ottanut. 😁
Ai, sielläkö on joku persu ollut kiusaamassa Antti-parkaa, niin ettei hän ole saanut töitä tehtyä? Yhyy, kylläpä minua nyt itkettääkin Antin kova kohtalo. Löytyisikö jostain joku rahakas taloyhtiö, josta voisi kupata jokusen tonnin?
Toisille riittää nuhteettomuuteen jos hyppypotku osuu pään sijaan rintaan. Olkoonkin että potkaistu kuolee.