Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko muita, jotka ei tykkää asua samassa paikassa pitkään?

Vierailija
07.04.2019 |

Mennyt tässä reilun vuoden verran samassa asunnossa. Alkaa kyllästyttää, vaikka kämppä on ihan hyvä.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
07.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuttaminen on raskasta ja rasittavaa, voisin elää koko ikäni yhdessä ja samassa asunnossa, jos se vaan olisi toimiva ja naapurit eivät olisi kohtuuttoman rasittavia.

Vierailija
2/6 |
07.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä!

Muutan noin vuosittain, 2 vuotta samassa asunnossa on ihan maksimi.

Lapsikin löytyy mutta kulkee mukana.

En ymmärrä miten joku haluaa ostaa asunnon tai rakentaa talon ja siinä sit pitää olla.

Tietty ainahan voi sen asunnon vuokrata...

En tiedä mitä tämä piirre kertoo persoonallisuudesta, olen tosi rauhallinen tyyppi mutta rakastan vapautta :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
07.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ennen muutin paljon, mutta sitten löysin ihan täydellisen asunnon aivan täydellisellä sijainnilla enkä tästä kyllä muuta pois kuin pakon edessä. Tässä asunnossa ja tässä ympäristössä on niin hyvä olla, ettei tätä kyllä haluaisi vaihtaa pois. 

Vierailija
4/6 |
07.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elämä muuttuu koko ajan ilman asunnon muuttamistakin. Jos ei muuten niin naapurit vaihtuu.

Vierailija
5/6 |
07.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en niinkään innostu muuttamisesta, tykkään tavallaan tutusta ja turvallisesta. Kuitenkin olen ahkera muuttamaan sisustusta; huonekalut, esineet, taulut, värimaailma, tekstiilit jne vaihtuvat useamman kerran vuodessa. Vaikkakaan en siis kaiketi ole mitenkään erikoisen hyvä sisustaja enkä pidä blogia asiasta :D.

Taloissa on joku jännä juttu. Kiinnyn niihin. Ja ympäristöön, ikkunan näkymään ja pihan kasvistoon. En myöskään nauti erityisemmin matkustelusta ja vieraassa paikassa olemisesta - ellei puhuta vieraista metsistä, niistä minä nautin.

Vierailija
6/6 |
07.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on menossa jo 17. osoite, tällä hetkellä odotellaan lapsen kotoa muuttoa ja sitten vaihdetaan taas, pienempään. Omia ollaan vaihdettu 5 vuoden välein, vuokra-asuntoja useammin. Nyt on taas se 5 vuotta täynnä. Vapaudenkaipuu on täälläkin tuttu tunne, mutta mähän asuisin asunntoautossa ympäri vuoden, ellei olisi talvea (ei intoa ulkoilla pimeässä). Ehkä sitten joskus.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän seitsemän