Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

What!? Oletin ilman muuta, että Huvila&Huussi -ohjelmaan osallistuville tuotantoyhtiö maksaa remontit!

Vierailija
29.03.2019 |

Mitä tuosta hyötyy, kun asiakkaat maksavatkin ne ITSE??! Sen hinnan LISÄKSI vielä joutuvat nolosti telkkariin. Olen aina myötähäpeää tuntiessani ajatellut, että no sen kerran, kun joku remontoi kämppäsi isosti.

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä näitä pässejä sikiää...?

Vierailija
2/9 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi se tuotantoyhtiö ne remontit maksaisi? Paljonhan siinä käydään läpi niiden omistajien tarpeita ja toiveita ennen kuin remontti aloitetaan, ja myös sen remontin aikana niitä omistajia konsultoidaan. Eli miksi "remppafirma" maksaisi niille omistajille sen remontin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asiakkaiden mielestä varmaan ei ole noloa päästä telkkariin, vaan hienoa. Mutta se kyllä itseäni kauhistuttaa, että joskus nämä tv-rempat tuottavat ihan karmeita lopputuloksia. Jos siitä on joutunut vielä itse maksamaan, olisi itku kyllä herkässä...

Vierailija
4/9 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aiemmin vielä varasivat kohteen liki koko kesäksi, eikä sinne saanut mennä. Samoin työn sain ilmaiseksi ja materiaalit alennuksella.

Vierailija
5/9 |
30.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun käsitykseni mukaan asiakas maksaa vain materiaaleista? Näin ainakin yksi tuttuni joka on kanavalla töissä kertoi.

Vierailija
6/9 |
16.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tietenkin osallistujat joutuvat maksamaan remontista. Miettikää nyt vähän, Suomen kokoinen alue jossa katsojia on huippusuosituillakin ohjelmilla max miljoona. Ei täällä todellakaan ole tuotantoyhtiöillä varaa maksaa kaikkia kuluja osallistujille. Ymmärrän hyvin, miksi tuohon tai vastaaviin ohjelmiin lähdetään mukaan, kyllä tuossa etuja saa kuitenkin huomattavasti. Ammattilaiset tekevät suunnitelmat ja valvovat työt, itse ei tarvitse laittaa tikkua ristiin. Helpolla pääsee kun raottaa vaan lompakkoaan. Moni varmasti pitää myös tuota ohjelmaan osallistumista elämyksenä (mitä se onkin jos yhtään on kiinnostunut uusista asioista ja kokemuksista)!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
16.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suunnitelma on ilmainen.

Vierailija
8/9 |
16.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei nämä ilmaisia ole edes "suuressa maailmassa". Joutuuhan Kanadan ja jenkkien "Remppa vai muutto" ohjelmissakin asunnon omistajat ihan itse laittamaan omaa rahaa remontteihin ja siellä tehdään tasan se, mitä sillä rahalla saa. 

Eiköhän noihin mene lähinnä sellaiset ihmiset, joille televisiossa oleminen ei ole noloa tai vaivaannuttavaa, joten sitä ongelmaa ei ole että siitä tarvitsisi jotain erityistä kärsimyskorvausta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
16.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pikkuisen olis kallis tuotanto, jos tuotantoyhtiö maksaisi kaikkien remontit. Onnistuis Suomessa toki...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yhdeksän