AV:n logiikka - milloin viesti poistetaan?
Käyn täällä harvoin, koska koko palsta on yhtä trollaamista ja pahantahtoisuutta. Täällä haukutaan julkkiksia nimeltä mainiten ja spekuloidaan mitä rankimmin milloin mitäkin tragediaa tai ihmisten elämää.
Eilen kumminkin osuin tänne ja silmiin sattui kirjoitus eräästä hyväntekeväisyysorganisaatiosta. Joku kyseli kokemuksia. Vastauksia oli muutama. Koska itsellänikin oli todella pöyristyttävä kokemus, vastasin itsekin siihen.
Tänään meinasin tulla lukemaan onko keskustelu jatkunut. Vaan kas, viestiketju oli poistettu. Googlasin, ja totesin että täällä on aiemminkin yritetty keskustella samasta porukasta, ja ne kaikki on poistettu.
Mikä tän mestan logiikka nykyään on moderoinnissa? Tosiasioita ei saa kertoa, mutta yksittäisiä ihmisiä saa haukkua ihan nimellä ja riepotella ihmisten onnettomuuksia?
Jos arvostelee Vihreiden tai Vasemmiston politiikkaa niin ne ketjut poistetaan todella nopeasti. Kuplaa pitää suojella.