Uuden uunin putsaamatta jättäminen
Mieheni ei suostu noudattamaan käyttöohjeita uunin puhdistamisessa, kun on kyseessä uusi uuni. Vähän aikaa vaa lämmitti sitä 250c ja sitä ennen vähän pesi vedellä. Onko vaarallista? Ei kauheasti kärynyt. Nyt tunki kanat sinne. Nälkäinen mies ja ei suostu noudattaa ohjeita. Ei kelvannut muu ruoka
Kommentit (6)
Tuskinpa se on sen vaarallisempaa kuin käristellä ruokaa kuluneella teflon-pannulla.
Joo se mies syttyy palamaan syötyään kanat.
Vierailija kirjoitti:
Joo se mies syttyy palamaan syötyään kanat.
:DD joo.
Ei siitä nyt enintään tule kuin joku outo käry. Olisi siinä valmistajalla selittelemistä, jos olisi varta vasten päälystänyt pinnat tulenaralla materiaalilla.
Hyvä on putsata uunit ennen vaaleja, vaalien jälkeen Mestari ottaa vallan ja sitte on taas uuneille käyttöä.
Kysymys on: onko niin vaarallista? Eihän mikää syty palaamaa? Minulla on paha fobia tulta kohtaan, kun olen joutunut kokemaan tulipalon ja pelkään kauheasti, että syttyy joku asia tuleen.