Lue keskustelun säännöt.
Että nuo lapset ovat sitten ihania :) ov
08.01.2008 |
Oma lapseni kellii vielä masussa, mutta tulipa eilen taas todistettua, kuinka ihania nuo kolmevuotiaat voivat olla. Vahdin eilen pari tuntia kummipoikaani ja kun olimme sisälle, lapsi huomasi haavan varpaassani. Olin paljain jaloin ja varpaassani on rupi. Lapsi sitten kysyi, että mikä tuo on ja vastasin hänelle, että siinä on pipi.
Lapsi sitten kipitti vessaan hakemaan laastarin ja puhallettuaan ensin varpaaseen, laastaroi ihan itse sen.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ja kolhuin. Kerran kolhaisin säären johonkin ja lapsi nosti lahkeen, että voi paremmin puhaltaa :) Laastareista ei kylläkään tykkää.
Mutta joo, on ne niin ihania, vaikka välillä niin hermoja raastavia ja raivostuttavia, mutta silloin täytyy vaan yrittää itse pysyä rauhallisena. Täytyy mennä piilottamaan legot, kun niin uhkasin, jos sängystä karkailee juoksentelemaan. On vähän vaikea vaihe näin joulun lomien jälkeen.