Laihdutan mieheni vuoksi
On kova laihdutuskuuri menossa ja tulostakin syntyy. Mulla on kieroutunut ajatus siitä, että olen pettänyt mieheni, kun olen vuosien ja raskauksien saatossa lihonut. Vaikka ei kyse ole edes kymmenistä kiloista.
Mies on kuitenkin aikoinaan nainut hyvin hoikan naisen ja nyt olen pelkkä ihrakasa ja löllyvää läskiä täynnä. Ällötän itseänikin.
Tiedän ettei hän tykkää lihavista ihmisistä ja nyt on vaimona yksi. Kyllä hän on sanonut, että rakastaa minua ihan kaiken kokoisena, mutta se ei tyydytä itseäni. Haluan, että hän voi olla ylpeä minusta, myös ulkonäöllisesti.
Mutta painon suunta on alaspäin ja oma toivekin on näyttää hyvältä.
Ei auta jäädä surkuttelemaan omaa tilannetta. Pitää ottaa härkää sarvista kiinni.
Ja olen kehopositiivinen sitten, kun olen laihtunut.
Kommentit (8)
Kyllä, oma motivaatio näyttää kasvavan koko ajan alenevan puntariluvun tahtia! Ei huono.
Joo, se tuntui hyvältä idealta aluksi, mutta nyt tuntuu että meillä parisuhde on vain kärsinyt tästä. Olin todella aktiivinen ennen parisuhdetta ja otin samanlaisen miehen, joka kuitenkin muuttui jo vuodessa täydeksi sohvaperunaksi ja sai minutkin passivoitumaan ja lihomaan. Nyt sitten ärsyttää kun itse liikun ja treenaan ja toinen vain lihoo ja möllöttää paikallaan.
Kuusi kiloa on nyt tippunut paino. Tuntuu niin ärsyttävän hyvältä :D
Myös mies on huomannut painon tippuneen. Tästä on hyvä jatkaa, motivaatio on kohdillaan!!
Ap. N40
Itse miehen vuoksi olen pudottanut 10 kiloa painoa ja laihdutus vaan jatkuu!
T. Ennen 168/58 läskikasa, nyt 168/46.
Vierailija kirjoitti:
Itse miehen vuoksi olen pudottanut 10 kiloa painoa ja laihdutus vaan jatkuu!
T. Ennen 168/58 läskikasa, nyt 168/46.
Oho siis 168/48. 46 on tavoitteeni.
Varo. Joku voi kadehtia saavutuksiasi:D. Parempi pysyä pulleana. ;)
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Itse miehen vuoksi olen pudottanut 10 kiloa painoa ja laihdutus vaan jatkuu!
T. Ennen 168/58 läskikasa, nyt 168/46.
Oho siis 168/48. 46 on tavoitteeni.
Mun miehelle ja itselleni riittää onneksi ihan normaali paino.
Hyvä asenne. Onhan se vähän ikävästi tehty miehelle jos omasta ulkonäöstä huolehtiminen jää heti kun on saatu mies nalkkiin. Pitää olla myös oma motivaatio kuntoiluun/ruokavalioon eikä vain se että saa miehen sitoutumaan.