Kipu käsivarsissa, mitä tää on?
Mulla alkoi n. Kk sitten ranteita särkemään, ihan kuin esim flunssassa särkee. Kipu on muuttunut muutama vko sitten sellaiseksi että välillä särkee koko vas. kättä, välillä oikeaa, välillä vain rannetta, välillä olkapäätä eli vaihtelee. Kipu kestää muutamasta minuutista tunteihin ja tulee monta kertaa päivässä. Kipu on viiltävää/ jomottavaa särkyä. Kipulääkkeistä en ole huomannut apua.
Mitä ihmettä tää on?
Samoihin aikoihin alkoi kova närästys ja rintakehän repiminen, närästyslääke helpottanut muuta oiretta mutta ei repimistä. Voiko näillä olla jokin yhteinen nimittäjä?
Kommentit (4)
Onko niska hartia seutu jumissa? Hierojalla kun käyt niin vois helpottaa.
Olen menossa lääkäriin ke, kokemuksia vastaavasta kaipailisin silti.Hartiaseutu saattaa olla hieman jumissa, mutta ei mielestäni pahasti. Lisäksi samoihin aikoihin alkanut yöhikoilu( 2-4 yönä vkossa herään paita märkänä), en yleensä hikoile juurikaan edes urheillessa -ap
Liikaa vipareita.
Tai ei ollenkaan.
Mene lääkäriin äläkä täälä kysele.