Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies, kumpi olisi pahempi, naisesi jättäisi sinut toisen takia, vai ei jättäisi vaikka olisi rakastunut toiseen, koska sinulla on enemmän rahaa?

Vierailija
24.01.2019 |

Tällainen teoreettinen kysymys. Käytännön elämässä olen ollut havaitsevinani, että se riittää että nainen jää ihan sama miksi, kun lähteminen on niin loukkaavaa. Onko näin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaha, otsikossakin on näköjään jokin enimmäis merkkimäärä. Eli toisessa vaihtoehdossa sinulla olisi enemmän rahaa ja nainen jäisi siis tämän vuoksi.

Vierailija
2/4 |
24.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei siinä huóran tarvitsisi jättää, vaan tulisi itse lempatuksi.

Tuollaista ei Mies katselisi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En minä ketään halua omistaa. Kumppani saa mennä jos haluaa. Minun kanssa parisuhteessa eläminen on ihan vapaaehtoista.

M36

Vierailija
4/4 |
24.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miettiikö miehet oikeasti tällaisia? Luulin että vain naiset...

Naisena sanon, että voi hyvin olla ihastunut/rakastunut (tai siltä se voi tuntua) toiseenkin tai toisiinkin kuin aviomieheensä. Minä ihastun helposti, eikä mieheni kuin vähän kohauttaa olkiaan kun kerron. Tunteet tulee ja menee, ei se vankkaa avioliittoa murenna jos ei anna sen murentaa. Rakastan miestäni koko ajan, mutta ihastun silti.

Lapsellista loukkaantua toisen tunteista. Ja aivan varmasti näihin kohta 25vuoteen mitä ollaan oltu yhdessä sisältyy myös miehellä ihastuksia. Minä vain en halua kuulla niistä, olkoon keskenään ihastunut. Teot on sitten se mikä ratkaisee. Rakennetaanko yhdessä puolison kanssa yhteistä elämää vai ei, palvellaanko omaa puolisoaan vai ei, sitoudutaanko oikeasti ym. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän yhdeksän