Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mistä potkua siivoamiseen?
19.01.2019 |
Pitäisi aloittaa viikkosiivous mutta en saa itseäni ylös tästä aamiaispöydän ääreltä. Nukuin normaalia pidempään ja tuntuu kuin päivä olisi pielessä sen takia. Miten tsemppaatte itseänne aloittamaan? Aloittaminen on ehkä se vaikein osuus minulle.
Kommentit (2)
Pyydä kaveria piilottamaan oluttölkkejä pitkin asuntoa. Saat pieniä välipalkkioita siivoamisen lomassa ja kännisiivoaminen piristää muutenkin arkea, koska tavarat saattavat mennä aivan toisiin paikkoihin kuin yleensä ja niitä on sitten jännä etsiä pitkin viikkoa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tykkään siisteydestä. Ei ole mitään viikkosiivouspäivää. Yleensä siivoan joka toinen päivä jotain ja tietty päivittäin ruoanlaittoa ja keittiön siustimistä. Siivoan siis ennen kuin on edes sotkua.