Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nettiraivo

Vierailija
09.01.2019 |

Keskustellaan nettiraivosta.
Miten pitäisi närkästys ja kiukku ilmaista netissä siten, että ei nolaa itseään eikä tarpeettomasti myöskään muita ihmisiä. Mitä ylipäänsä pitäisi ilmaista ja missä?
Eräs huono esimerkki tuli tässä mieleeni, mutta en täsmennä nyt sen enempää. Itselleni nousi myötähäpeän tunteet, kun luin pitkiä ragepostauksia, joissa julkisesti kirjoittava henkilö menetti täysin mopon hallinnan ja kovasti jäi keulimaan..

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä on tärkeä aihe ja minulla on siitä vankka mielipide, jota en täsmennä nyt sen enempää!

Vierailija
2/3 |
10.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko ihan varma -nappi nettiin.

Vuorokauden harkinta-ajan jälkeen pitäisi käydä täppäämässä, jos oikeasti haluaa avata sanaisen arkkunsa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo tuollainen harkinta-nappi olisi paikallaan. tuli mieleen, kun seurasin erästä blogia, jossa bloggaaja ei osaa käsitellä raivon tunteita, vaan ilmeisesti on jotenkin koukuttunut tähän eipäsjuupaskinaan, ja julkaisee toinen toistaan nolompia postauksia. Antaisi olla, menisi eteenpäin mukaviin aiheisiin.

Itse vältän nettiraivoa. Joskus annan itseni kirjoittaa kaikenlaisia vastauksia, mutta en sitten postaa niitä. Se auttaa! Ylipäänsä kirjoittaminen on hyvä tapa purkaa raivoa, mutta sitä ei todellakaan pidä julkaista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän viisi