Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljonko velkaa olet maksanut elämäsi aikana (asuntolainaa ei lasketa)?

Vierailija
29.12.2018 |

Itse olen maksanut pikavippejä, opintolainoja, opintorahojen palautuksia, kulutus- ja korttiluottoja ja sen sellaisia arviolta 30000 euron edestä. Ja olen 35-vuotias.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
29.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi alapeukku ensimmäiseen? Olen maksanut kaikki velkani mukisematta, enkä ole menettänyt luottotietojani. 

Vierailija
2/6 |
29.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opintolainaa on melko paljon jäljellä, 10 k. Kyse ei ole siitä ettenkö voisi maksaa takaisin, mutta kun pankit eivät ole koskaan auki eikä nettipankin viestijärjestelmä ole ilmeisesti koskaan toiminut. Eikä asialla ole kiire koska korkoa se ei käytännössä kerrytä. Olen 42-v mies. Ikiopiskelija. Siis teen toki täyspäivästä työtäkin, mutta tykkään opiskelusta enkä malta lopettaa sitä. 

Seuraava viikko lomaa, taidan käydä Nordeassa fyysisesti niin saadaan sekin hoidettua. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
29.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En muista paljonko minulla oli opintolainaa parin vuoden ammattikoulutuksen jälkeen, joitain tuhansia markkoja?

Muutama osamaksu on ollut, jäisikö alle tonnin euroissa ne yhteensä. Siinäpä ne, kahden asuntolainan lisäksi.

Luottokorttia minulla ei ole koskaan ollut.

Vierailija
4/6 |
29.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan joku 26000, pari autolainaa pankista ja opintolaina, osa markka-aikana.

Nyt on hilut jäljellä asuntolainasta, pari kymppiä kakkosasunnosta ja 15000 euron autorahoitus (ensimmäinen laatuan mulla, ehdot oli paremmat kuin pankkilainassa).

Vierailija
5/6 |
29.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan joku 2000€+se opintolaina, markka-aikaan.

Vierailija
6/6 |
29.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mulla ole koskaan ollut muuta velkaa kuin asuntovelkaa.

Luottokortti on, mutta maksan aina kuun lopussa pois, jos sinne on jotain kertynyt.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan viisi