Mitä 8v pojalle voi ostaa lahjaksi?
Kommentit (11)
Meidän 8v toivoo ihmeperhe 2 leffaa, pleikka nelosen lahjakorttia ja niitä muotivillitys limoja.
Legoja ainakin ... tai Nerf-aseita.
Gamestop-kaupasta löytyy kaikkea mieluista "krääsää" liittyen esim. Minecraft-, Harry Potter tai Fortnite -teemoihin .... Meidän 9-vuotias poika tykkää kyllä myös pehmoeläimistä ja jopa kiiltävistä paljettutyynyistä ja muusta sisustustavarasta. Kirjoista mm. Soturikissat, Harry Potterit.
Toiveet on aina luokkaa PS4 ym.. viime vuonna kun kiertelin lelukauppoja, niin muksulla oli jo kaikki kaupan lelut. Oli kova duuni etsiä jotain mitä ei löytynyt. Vähän eri meno kuin omassa nuoruudessa.
Vierailija kirjoitti:
Toiveet on aina luokkaa PS4 ym.. viime vuonna kun kiertelin lelukauppoja, niin muksulla oli jo kaikki kaupan lelut. Oli kova duuni etsiä jotain mitä ei löytynyt. Vähän eri meno kuin omassa nuoruudessa.
Miksi sitten edes miettiä mitään tavaraa? Vie lapsi vaikkapa keilaamaan, ajamaan radio-ohjattavilla, seinäkiipeilemään, mihin vaan mikä voisi olla jotain uutta ja kivaa.
Fiksuinta on kysyä sieltä perheestä.
Rannekello, otsalamppu, taskulamppu.
Tekemislahja. Sisäleikkipuisto, kiipeilemään, uimaan, vesipuistoon, teatteriin, syömään tms.
Meillä on tullut vinkkejä pitkin vuotta, esim. Typeränmalliset addun treeniverkkarit, hankalat uimahousut, öisin viluttaa jne. Ja niihin olen sitten tarttunut, kun en viitsi k12 tai k16 pleikkapelejään ostaa ja muut pelit on jo. Nerffejä ja panoksia ei koskaan ole liikaa. Treenikampetta ja kausilippuja suosisin, ellei tänä vuonna olisi muutenkin hintava kokonaisuus lahjasäkissä.
Suomen salibandyjoukkueen maailmanmestaruuden innoittamana säbämaila 👍