Vihatunnukset kiellettävä
Kuten kansallissosialistisen Saksan ja Neuvostoliiton liput.
Kommentit (24)
Suomen lippu ja leijonakin on jo menetetty.
Entäs Saudi-Arabian lippu? Tai Pohjois-Korean?
Sirppi, vasara, tähti punaisella pohjalla. Ja paljon muita.
Kielletään kaikki ja maailma pelastuu.
Kielletään myös väärät ja eriävät mielipiteet ihan vain varmuuden vuoksi. Lisäksi vanhat Suomen liput on kiellettävä puhumattkaaan Neuvostoliiton lipusta.
Kielletään! Kielletään! KIELLETÄÄN!
kirjainyhdistelmä "viha" kiellettävä
Ihmiset herättävät toisissaan vihaa. Kielletään ihmiset.
Tehdäänkö kielistä nyt sitten koirien kuivaherkkuja kun vihapuheen tunnusmerkkinä kieli on kiellettävä? Kielareita tulee kyllä ikävä.
Kieltämällä kaikki maailma muuttuu onnelliseksi paikaksi kaikille elää. Kielletään kaikki liput ja maatunnukset, kielletään kokoontuminen ja mielipiteen ilmaisu. Muistetaan olla tasapuolisia: jos ei oike*stolaisilla ole sananvapautta, ei sitä pidä olla v*semmistollakaan.
"Hakaristi on hyvin vanha onnen vertauskuva, jota on käytetty onnen tunnuksena monissa eri kulttuureissa. Hakaristi esiintyy edelleen monissa uskontokunnissa hyvän tai ikuisen vertauskuvana."
Onni ja hyvä kiellettävä!
Tasavallan presidentin lippukin joudutaan sitten kieltämään, siinähän on hakaristi.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Tiedosto:Tasavallan_presidentin_lippu.png
Vierailija kirjoitti:
Persuille oma lippu!!!
Persujen on ommeltava takkiin kirjain P.
Kielletään tämä ketju. Se on hyvä alku kieltämiselle. Sitten voimme kukin tahoillamme miettiä mitä muuta on kiellettävä.
Risti on kiellettävä. Se symbolisoi kidutusmurhaa ja on loukkaava kaikille niille miljoonille sillä tavoin murhatun jälkeläisille.
Laajimmalle levinnyt vihatunnus nykyään on se feminatsien nyrkkimerkki. Aloitetaan kieltäminen siitä. Sitten edetään kommareiden merkkeihin, ja lopuksi hakaristiin. Sen voi jättää viimeiseksi, koska kannattajien määrä on niin marginaalinen.
Ok