Vittumainen esimies
Oon määräaikainen ja oon ajatellut että rahaahan se vain on. Esimies mäkättää siis kaikesta mitä teen ja on muuutenkin täysi mulkku. Mietinkin että jos tarjoaa lisätyötä niin otanko? Hain osa-aikatyötä / määräaikaisena ja nyt oon silmätikku.
Kommentit (8)
Etsi jotain muuta. Mulla kanssa ihan mulkku esimies ja otinkin lopputilin. Vakityö yli 10v mutta pomo vaihtui vuosi sitten ja työ muuttui vastenmieliseksi. Minä ja moni muu irtisanoutui.
Tuskin tarjoaa lisätyötä kun joutuu mäkättämään kaikesta mitä teet
Noi on noita kyykyttäjiä jotka nauttii muiden alistamisesta oman egon pönkityksen merkeissä. Ihmistyyppinä täysin sopimaton johtotehtäviin. Ite en ottas ja ettisin uuden duunin.
Vierailija kirjoitti:
Noi on noita kyykyttäjiä jotka nauttii muiden alistamisesta oman egon pönkityksen merkeissä. Ihmistyyppinä täysin sopimaton johtotehtäviin. Ite en ottas ja ettisin uuden duunin.
Älä muuta viserrä. Pakko koittaa jaksaa, ja miehelle purkaa tuntoja. Kuitenkin oma toimeentulo tuossa paskapäässä on vielä kiinni. :< onneksi ei ole vakkariduuni :)
Valmet automotive esimiehet ja eivät tiedä oikein itsekään missä mennään ja muutenkin koko johto täysin perseestä ja asiat tehtaalla huonosti organisoitu.
Meidän esimies ja sen pomo on toistensa parhaat kaverit.
Ensinnäkin esimies on sellainen koko elämänsä pumpulissa
ollut ikiteini, joka vielä 40-kymppisenäkin vaikuttaa 18-vuotiaalta.
Jos hänelle tulee työntekijöiden kanssa vaikeuksia, juoksee heti
kantelemaan omalle pomolleen, joka "tukee" tätä surkimusta aina
ja ehdoitta. Meillä työntekijöillä on kova työmoraali ja hommat hoidetaan.
Silti vuosien varrella tämä poju on järjestänyt monen uskomattomista syistä
vaikeuksiin. Luonnollisesti taustalla on ikiteini-esimiehen oma kypsymättömyys
ja äärettömän huono itsetunto. Esimiehenä hän on ensimmäistä kertaa elämässään.
Surkea epämiehekäs, kompleksinen pelle. Samoin hänen pomonsa. Joten onnea meille.
Ihan ilman syytäkö se mäkättää?