Soita kaverille, jolle et ole pitkään aikaan soittanut ja kerro tänne miten meni. (ov)
Vastineena tuolle ketjulle "kuinka kukaan kaveri ei enää soittele/pidä yhteyttä". Rimpautapa menemään ja kerro sitten tänne miten meni. Luistiko juttu vai oliko vaivaannuttavaa? Milloin viimeksi olet hänelle soittanut? Ilahtuiko soitosta? Sovitteko mahdollisesti tapaamisesta? Kerro!
Kuka aloittaa?
Kommentit (4)
Tänään en viitsi enää, mutta huomenna!
Laitoin viestiä kaverille, tai oikeastaan kaveri minulle. Oli ollut valtava ikävä ja hän piti somehiljaisuutta jonkin aikaa, kun oli ihan muuta mietittävää. Eilen juuri kun ajattelin mitä hänelle kuuluu, hän laittoi viestiä. Olin äärimmäisen iloinen kun sain tietää hänen olevan kunnossa.❤ Sovittiin että nähdään taas kunhan hän tulee käymään kotiseudullaan. Ei olla nähty kuukauteen mitta kyseessä läheinen ja rakas ystävä, joten pitkältä aika tuntui.
Soitin. Kaveri muutti n. 5 v sitten 500km päähän ja yhteydenpito on jäänyt. Kaveri oli kovin yllättynyt soitosta. Ollaan vaihdeltu harvakseltaan (3kk välein) viestejä. Juteltiin ehkä vuosi sitten viimeksi.
Ihan vaan kuulumisia vaihdeltiin. Oli menossa saunaan niin jäi vähän kesken. Pitäisi soitella useammin, oli kiva jutella oli lopputulos.