Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kenen " kuuluu" osallistua hautajaisiin?

Vierailija
17.01.2008 |

Kuuluuko minun osallistua mieheni äidin hautajaisiin? Entä pojan mummonsa hautajaisiin? Tieto tuli yllättäin ja nyt pitäisi varata pian liput, kun hautajaiset on ruotsissa. Kannattaako 4 vuotiasta poikaa viedä ruotsiin asti hautajaisiin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli sitten vaikka Kiinassa.

Vierailija
2/4 |
17.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähisukua sentään, vaikka olisi pienetkin hautajaiset!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hautajaiset tulevat useimmiten enemmän tai vähemmän yllättäen. Jos anoppisi on jättänyt poikansa muiden huollettavaksi 30 vuotta sitten ja lähetellyt sen jälkeen joulukortteja, sinun ja poikasi ei tarvitse mennä, muuten on asiallista että menette kaikki... Ellei ole jotain painavaa syytä menetellä toisin.

Vierailija
4/4 |
17.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaikket olisi tavannut kyseistä ihmistä kuin kerran elämässäsi niin on hän kuitenkin miehesi äiti. Osoitat kunnioitusta miestäsi kohtaan menemällä hautajaisiin. Elämäntilanne kuitenkin vaikuttaa, jos esim. oma lapsenne on vaikka vakavasti sairas eikä luotettavaa hoitajaa pysty järjestämään, niin sitten on varmaan parempi kotona.



4v on kuitenkin niin iso että kestää kyllä Ruotsin-matkan rasitukset, joten ottaisin mukaan.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän seitsemän