Sairaaladieetti 2018
Heippa!
Onko kukaan kiinnostunut lähtemään mukaan sairaaladieettiin (ohjeet löytyy googlettamalla ja noudatan Kauneus ja terveys -lehdestä löytyvää) ja päivittämään tuloksia/fiiliksiä päivittäin? Tein dieetin kuukausi sitten ja tulokset oli mahtavia, -7.5 kg lähti painoa. Näistä takaisin tuli dieetin jälkeen vajaa 2 ja olen herkutellut + syönyt muutenkin suht normisti. Liikkunut en ole juuri yhtään, dieetin aikana en urheillut ollenkaan. Ohjeista en lipsunut, ruokien paikkaa en vaihdellut ja olo oli koko dieetin ajan melko ok. Jostakin kumman syystä tällanen karkkihirmu pystyi vetämään sen täydellisesti läpi!
Dieettiähän suositellaan uusittavaksi vasta vuoden päästä, mutta mä haluan koittaa lähtisikö kiloja vielä pois. Tiedäntiedäntiedän "oikean laihdutustavan", mutta mä haluan nyt nopeita tuloksia. Ja viimeksi toimi, joten why not? En myöskään ratkennut jälkeenpöin ahmimaan tms. Olis mukavaa, jos joku haluis koittaa tätä mun kans samaan aikaan! Aloitus huomenna perjantaina. Kyllä, juurikin silloin. :)
Kommentit (5)
Kauanko olit viimeksi dieetillä, 2 viikkoa? Hieno tulos!
"Suoritin" sen koko dieetin, eli 13 päivää. Ja kiitos, tyytyväinen olin itsekin! En tiedä lähteekö painoa toisella kierroksella paljoakaan, mutta jos vaikka kolme saisi pois, niin olisin aika hyvillä mielin.
Mä ajattelin olla pitempään ja syödä 1200 kaloria päivässä.
Noudatatko jotain tiettyä ruokavaliota tai sovellatko sairaaladieettiä?
Mull eka päivä dieettiä menossa ja hyvin tähän saakka mennyt. Pientä päänsärkyä on, mut ei pahaa.
Niin ja tällä kertaa ajattelin olla dieetillä viikon verran. :)