Pettämisen jalo taito
Onko sitä? Itse pettänyt kumppaniani parikymmentä vuotta.En ole jäänyt kiinni, mutta en ole ylpeä tekosistani.Sillä lailla kuitenkin avoliitto pysynyt kasassa pitkään.
Kommentit (4)
avioliitossa ollessni jouduin turvautumaan ulkopuoliseen "síivousapuun" kun ja jos vaio oli sitä mieltä että saa tahtonsa läpi kun ei anna pillua. no sen häviö ei minun. Jouduin pyytämään "siivousapua" nuoremmilta hyvännäköisiltä tytöiltä jotka antoi tosin ihan mielellään koska olin urheilullinen ja hyvännäköinen.
avioliitto jatkui ihan normaalisti ja harrastimme seksiä vaimon kanssa sitten kun sillä tuntui siltä.
on se tietty aika absurdia että joutuu ulkoistamaan asiat muille kun kotona homma ei toimi.
en sanos pettämiseksi, panemistahan se vaan oli
Just niin. Ei paneminen ole pettämistä, eikä varsinkaan jos siihen pakotetaan.
Hah hyvin sanottu asiaan edellinen. Se on just niin et jos mies tai nainen ei anna niin muualle vain, minkäs teet. Mitäs pihtaa. Mutta jos tekee sen salaa niin onha se pettämistä. Jos kertoo ei ole. Niinku mies välillä puhunu että kohta ollaan liian vanhoja että ei voi harrastaa enää seksiä. Sanon joka kerta et lopeta jos haluat mutta mun ei ole pakko, jos sä et pane mua niin löydän kyllä helposti jonkun kuka tekee sen mielellään sun puolesta. No ei ole viel tarvinnu.
Mulla ei ole avioliitossa mitään vikaa eikä seksissäkään, eikä myöskään tarkoitusta vaihtaa parempaan tai nuorempaan. Mutta kun se 30v nuorempi vaan vetää puoleensa, joten tällaista seksin verran pettämistä tapahtuu pari kertaa kuukaudessa.