Vihreä salaatti aiheuttaa kolme kertaa niin paljon päästöjä kuin sianliha! :D
Kommentit (11)
Jos nyt ekana oppisitten sen että kaikki elintarvikeet mitkä kotiin kannetaan myös käytetään ravinnoksi. Tekee helposti sen 20 %.
Taas mennään ojasta allikkoon. Ihmisillä on kumma taipumus innostua jostain asiasta niin, että kultainen keskitie unohtuu. Lisäksi patistetaan muitakin ihmisiä oman totuuden seuraajaksi.
Saas nähdä, mikä nykyinen "totuus" seuraavaksi ammutaan alas. Johan ydinvoiman vastustus ympäristötekona on loppunut.
Tää tutkimus on tehty vuosia sitten ja rahoittajat liitetty eläinteollisuuteen.
No salaatin syöminen on järjetöntä. Kauhea kasvattaminen ja kasteluja ravintoarvot lähes nolla. Parempi vaihtoehto on esim.parsakaali.
Tässä on taidettu verrata päästöjä suhteessa painoon. Kukaan tuskin syö vaikka 200g salaattia kerralla, sehän olisi ihan hillitön määrä, mutta 200g possunpihvi hyvinkin menee.
Ja varmasti tässäkin oletetaan että vain kasvissyöjät syövät salaattia, tirsk
Salaatin syönti on täysin turhaa. 99,9 % salaatin painosta on vettä.
:-D
Salaatillaha se sianliha korvataan... Onko tämä nyt valemediaa vai ei?
Mitä! Elämältäni putosi pohja, millä oikeudella tutkijat vievät ylemmyydentuntoni?
Vierailija kirjoitti:
Ja varmasti tässäkin oletetaan että vain kasvissyöjät syövät salaattia, tirsk
Niinpä, ja kasvissyöjät nimenomaan eivät kovin paljon salaattia syö, kun ei siitä oikein tule miksikään. Salaatti on usein sellainen liharuuan viherkoriste.
Hyvästi, Romaine-salaatti.
Syön jatkossa vain suklaata ja karkkia.