G: Mitä tekisit, jos miehesi: (selän takana vehtailua)
jäisi kiinni chattailysta, soittelusta + tekstailusta sekä yksistä treffeistä nettituttavuuden kanssa?
Kuvittele vielä, että itse olisit raskaana viikolla 15 ja häistä aikaa 5 kuukautta.
Mies katuu (ainakin näyttelee hyvin) ja lupaa lähteä parisuhdeneuvontaan ja sanoo, että tämä " show" kyllä opetti hänet.
Uskoako ja yrittääkö, vai potkaistako mies pihalle.
Voiko 37-vuotias mies oikeasti oppia tästä jotain, vai lyönkö vain päätä seinään, jos annan yhden mahdollisuuden parantaa tapansa?
Kommentit (10)
Älä anna vielä periksi kyllä yhden kerran voi antaa anteeksi, jos tapahtuu uudestaan niin sitten kyllä täytyisi jo miettiä kunnolla.
mitä se ysi höpöttää pelosta. Löytyykö noita typeriä naisia jotka miesten puolesta keksii tekosyitä. Valmiiks keksitään ja pohditaan että miks se mies mahdollisesti petti /pettää. Se pettää just siksi kun se haluaa vaihtelua ja haluaa panna muita. Se oikee hakemalla hakee itselle muita panokavereita, ja niitähän aina löytyy.
Ja sit vaimon pitäs vaa miettii vaikka mielellää jo valmiiks et mikähän mussa on vikana ja mikshän mies toimi noin.
Toimii just niin ettei arvosta omaa vaimoa sen paskan vertaa. Pihalle lentäis jos ois oma ukko.
Ei ne monet muutkaan ukot hae seuraa kun vauva on tulossa, peloissaan näpyttelevät nettituttavien kanssa.. Ihan niin peloissaan tosiaan.. hui että. Taitaa ukko olla enempi peloissaan että jää kiinni omasta kivasta harrastuksesta, mitä ei halua lopettaa. Anteeksi osaa pyytää ja nuolla kieli ruskeena. Mutta sama peli jatkuu.
Miksi muuten ukollas on edelliset suhteet kaatunut? Voisit ap ottaa selvää...
no ei voi aikuiseksi haukkua ukkoas!! 37-v muka..:O
Niinhän se on, että se joka vilkuilee, on aina syypää, totta. Ja pitäis olla kykyä ja taito etsiä itsestään niitä virheitä ja korjata ne. Mutta jos on etsimällä etsinyt, eikä löydä? Jos mikään ei vaan enää tunnu miltään, toiselta ei saa vastakaikua jne. Olen tosin ollut naimisissa pidempään kuin 5 kk. Kuitenkaan eroa en halua edes harkita, vaan ehkä se aidan taakse kurkkiminen voisi antaa jotain intoa itselle yrittää vielä, keksiä jotain kivaa josta oma mieskin saattais innostua, toisi itselle pilkettä silmäkulmaan. Mitä pahaa siinä on, jos juttelee jonkun tuntemattoman kanssa chatissa, jos ei se mene sen pidemmälle. Tässä siis puhun itsestäni, en ap:stä.
6
Tästä kaikesta mies jäi kiinni viime perjantaina, eli vajaa viikko sitten. Yhtään ei ole oma tuskani helpottanut siitä, pahin raivo on kuitenkin laantunut.
En kyllä yhtään tiedä, mitä tässä pitäisi tehdä.
Enpä olisi voinut hääpäivänä viime kesänä uskoa, että mitä tulee tapahtumaan näin nopeasti.
Ja tätä lasta, jota nyt odotan, on mies hehkuttanut onnessaan, kuinka ihanaa! " Teet meille yhteisen lapsen ja rakastan sua yli kaiken" .
Lässyn lässyn, pelkkää lässytystä ja lepertelyä aamusta iltaan ja samaan aikaan etsitään muuta seuraa netistä.
Tekisi niin mieli laittaa mies kärsimään, olen ollut täysidiootti, hyväuskoinen ja sinisilmäinen.
Ps. Katkoin muuten miehen koneesta kaikki johdot ja laitoin oman koneeni salasanalla lukkoon.
Itse chattailen miesten kanssa, vaikka oon parisuhteessa. Tavannu en ole ketään. Sinuna miettisin ehkä sitä, miksi mies tekee tuota. Puuttuuko omasta parisuhteesta jotain, kun pitää vilkuilla aidan toiselle puolelle?
minusta tuo kuulostaa todella vakavalta. Noin vähän aikaa naimisissa, lapsi tulossa, ja jo tuon ikäinen mies. Nyt on aika aikuistua, sitoutua. Voi olla, että se pelottaa miestä, ja siksi on hölmöillyt. Mutta jos ei ymmärrä sitä, eikä ota vakavasti, jatkaa todennäköisesti touhujaan. Eli nyt on t ehtävä asiat selviksi. JOs sinä et siedä suhteessasi tuollaista, kerrot sen hänelle. kerrot, miltä se tuntuu. Miten se loukkaa ja pelottaa. Puhukaa paljon, olkaa yhdessä.
Toivottavasti mies uskaltaa kasvaa aikuiseksi tämän kriisin myötä.
Oikein paljon voimia sinulle!
uskoin ja luotin mieheeni ettei sama enään toistu.. tais mennä jopa vuosi kun seuraavaksi jäi kiinni,en tiedä paljonko oli siinä välissä ehtiny vehtaamaan.. olin tyhmä ja annoin taas anteeksi. sama meno jatkui ja pistin lopulta miehen pihalle.
Ensimmäisen kerran annoin anteeksi. Kului kymmenen kuukautta ja oli jo uusi netti-ihastus. Mies sai kenkää.
Miksi ap:n pitäs sellasta miettiä. Jos haikailee toisten perää tai pitää itelle hakee uutta muijaa. Niin siinä vaiheessa pitää osata lopettaa jo olemassa oleva suhde.
Sinäkin voisit lopettaa ukkosi kanssa suhteen kun sulla on tarve etsiä itselle uutta. Ensin hoidetaan nykyinen suhde loppuun ja sitten vasta aletaan etsimään sitä uutta.
Jotkut ei näissä asioissa aikuistu koskaan. Eivätkä koskaan osaa ottaa oikeasti vastuuta elämästä ja parisuhteista. On sulla ap pentu ukko. Todella penikka. Ei varmaan koskaan parane tuosta taudista. Aina pitää elämässä olla jännitystä tai uusia muijia. Hyi....