Vielä Bon Jovin keikasta?
En ole koskaan ennen ollut stadionilla konsertissa ja nyt mulla olis liput kentälle. Onko sieltä kentältä huono seurata keikkaa? Ajattelin vaan että kannattaako yrittää myydä nuo liput eteenpäin ja koettaa saada katsomosta paikka?
Mitä mieltä itse olette?
Kommentit (5)
Ne pääsee eteen, jotka on ajoissa liikkellä ja pyrkivät eteen. Mun mielestä kentällä on aina parempi olla, koska voi jorata ja vaihtaa paikkaa, jos ei näe kunnolla.
Katsomot on todella kaukana, varsinkin jos joutuu piippuhyllylle tai vaikka ihan vaan lavan eteen, mutta tietysti kentän toiselle puolelle.
Pidä lippusi! Toivotaan, että Bon Jovi on parempi kuin mitä viimevuosien tv:stä näytetyt keikat ovat antaneet ymmärtää... Flegmaattisempaa porukkaa saa nimittäin hakea!
Viimeksi kun Bon Jovi oli Suomessa, ni meillä oli kenttäpaikat ja jonotimme muutaman tuinnin, jotta pääsisimme eturiviin. Ja niin pääsimmekin. Oli kyllä menoa ja meininkiä ;)
onhan siellä kentällä " lokerot" . Ainakin niissä lukuisissa konserteissa, joissa itse olen ollut Stadionilla. Muistaaakseni 3 karsinaa. Tietty, jos lïppu on sinne ensimmäiseen, näkyvyys on parempi kuin siellä takimmaisessa, aidalla erotetussa katsomossa.
Mä pidän kenttäpaikoista, koska silloin voi tanssia. En ole minkään bändin niin fanaattinen fani, että pyrkisin ihan eturiviin. Yleensä johonkin puolenvälin paikkeille ja kyllä sieltä näkee ihan riittävästi. Mun mielestä kentällä on enemmän festaritunnelmaa.
Jos siis on liput edestä, näkyvyys on parempi. Kentän takaosaan en ainakaan itse viitsisi mennä. Välillä keikoilla on käytössä screenit, joista näkee lavan tapahtumat hyvin. Eipä sitä taida etukäteen tietää. Itse en enää aikuisena jaksa seistä pitkään odottelemassa. TEininä oli eri juttu, kun piti päästä lavan eteen hinnalla millä hyvänsä ja siellä sitten odotettiin pari tuntia käymättä veskissä ym. ettei hyvät paikat vain mene.