Miksi noi ILONPILAAJAT sekaantuvat toisten vippiasioihin ja käskevät säästämään???
En ymmärrä noita säästäkää säästäkää -ihmisiä! Eivätkö nämä ihmiset ymmärrä, että elämä on tässä ja nyt? Mä en tosiaankaan ala odottelemaan että voin ostaa jotain, kun voin ostaa sen heti osamaksulla tai vipillä! Mistä sitä tietää onko sit enää edes elossa, kun saa rahat säästettyä!!
Kannattaa ottaa pisin maksuaika mitä löytyy niin saa eniten rahaa halvimmalla.
Mä en edes murehdi paljonko mulla on vippejä. Kyllä ne kuitenkin jotenkin järjestyy. Pitäkää siis näppinne irti elämästä nauttivien asioista!
Kommentit (7)
Jos elää niin kuin huomista ei olisi, voi löytää itsensä myöhemmin velkajärjestelystä. Mutta hei, kukin tyylillään.
No kalliiksihan tuo tulee, mutta oma valinta.
Ja mitenkähän aiot selvitä eläkkeellä? Ei kun kaikki sileäksi vaan...
Siksi, kun jotkut eivät itse tajua!
Hyvä että neuvotaan mutta pa tilanteessa tuntuu hirveältä kun sanotaan että pitäisi olla kuukauden parin tulot säästössä, kestäisi kaksi vuotta saada kokoon.
Joko huono provo tai huonoa elämänhallintaa.
Me sekaannutaan asiaan siksi, että nähdään edessä olevat ongelmat. Jos yhtään osaat ottaa oppia toisten virheistä, niin silloin sun ei kannata ryhtyä pikavippeihin.